“Sobieski” najlepszy w całym województwie

Znamy najlepsze licea ogólnokształcące i technika w Polsce. Zwycięzcy Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2021 to: XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie oraz Technikum Mechatroniczne nr 1 w ZSLiT nr 1 w Warszawie. Ranking został przygotowany przez „Perspektywy” już po raz dwudziesty trzeci.

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

A jak wypadły jastrzębskie szkoły? Na wysokim, bo 9. miejscu w zestawieniu ogólnokrajowym, uplasowało się Technikum nr 4 w Zespole Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego. Ta sama szkoła, tym razem w rankingu wojewódzkim, zajęła 1. miejsce.

Z kolei na 32. miejscu w wojewódzkim rankingu techników i 200. miejscu w skali całego kraju znalazło się Technikum nr 1 (Zespół Szkół nr 2 im. Wojciecha Korfantego). W rankingu pojawiły się także dwa jastrzębskie licea: I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica (52. miejsce w województwie i 487. miejsce w kraju) i IV LO/ZS nr 6 (85. miejsce w województwie i 756. miejsce w kraju).

Wpisy na temat ““Sobieski” najlepszy w całym województwie”

    1. Jestem po tym technikum. Kończyłam jeszcze TOŚ. Nie było pracy po nim. Musiałam skończyć studia. Z mojej perspektywy miałam rok stracony.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?