Mister 2020: “Spojrzeć sobie w twarz…”

Nazywa się Łukasz Jagła, ma 24 lata i mieszka w Jastrzębiu-Zdroju. Niedawno skończył studia na kierunku bezpieczeństwo państwa w Raciborzu. Na co dzień jest trenerem piłki nożnej i pomaga młodym zawodnikom zaszczepić w sobie chęć rozwijania się i szukania jakiegoś celu w życiu. A teraz postanowił jeszcze powalczyć o swoje marzenia i zgłosił się do konkursu Mister Polski 2020. Posłuchajcie tej historii, bo jest naprawdę inspirująca…

„Dzięki pracy z młodzieżą mogę na nowo odkryć w sobie dziecko i dostrzec, jak powinniśmy cieszyć się z małych rzeczy, które nas otaczają. Moje życie od najmłodszych lat kręciło się wokół sportu i piłki nożnej, ale tak naprawdę wszystko zaczęło się w szkole podstawowej. Mówiąc szczerze, nie wspominam dobrze początków gry w zespole piłkarskim. Zmiana środowiska była dla mnie bardzo ciężkim okresem, a do tego nie zostałem do końca zaakceptowany przez nowych kolegów. Do dziś powtarzam, że to trener Robert Mościki odegrał kluczową rolę w ukształtowaniu mojego charakteru jako sportowca. Gdyby nasze drogi się nie skrzyżowały, być może szybko straciłbym zapał do tego sportu. Dzięki ciężkiej pracy i determinacji, moja przygoda w piłce seniorskiej nabrała przysłowiowych rumieńców” – słyszymy od Łukasza.

Jednak zdecydowanie wszystko, jak podkreśla sam bohater, zawdzięcza swojej mamie, która po dziś dzień jest dla niego wzorem w codziennym życiu. „Ciągle powtarzała mi, żebym robił to, co kocham, był cały czas tą samą wesołą osobą i nigdy nie podejmował decyzji wbrew sobie. To ostatnie wziąłem sobie dość mocno do serca, choć nie zawsze wychodziło to na dobre. Ale każdego dnia mogłem z czystym sercem spojrzeć w lustro. Jestem pewny, że gdyby nie jej upór i konsekwencja, nie byłbym dzisiaj tym samym człowiekiem. Wszystko, co do tej pory osiągnąłem, zawdzięczam tylko i wyłącznie jej zaangażowaniu i poświęceniu. Zawsze będę jej za to wdzięczny” – zaznacza.

Niestety, jego przygoda z piłką seniorską nie trwała zbyt długo z powodu licznych kontuzji. Trzykrotnie doznał poważnego urazu więzadeł w kolanie. To jednak nie powstrzymało go w walce o marzenia. Dopiero poważna kontuzja stawu skokowego przekreśliła plany Łukasza związane z zawodową grą w piłkę nożną. „Był to zdecydowanie najtrudniejszy moment w moim życiu i gdyby nie wsparcie rodziny i przyjaciół, nie wiem, jak bym sobie z tym poradził. Cały czas mam w głowie tę dramatyczną sytuację na boisku” – wspomina jastrzębianin i podkreśla, że to doświadczenie było niezbędne, aby mógł otworzyć się na nowy świat, ludzi, a także emocje. „W przeciągu ostatnich dwóch lat poznałem mnóstwo fantastycznych ludzi, a moje życie nabrało całkiem innych kolorów” – ocenia Łukasz.

Ale może faktycznie, drodzy Czytelnicy, wrócimy do tego, jak się to wszystko skończyło, a jednocześnie zaczęło. „Pamiętam, że przeżywałem bardzo trudny okres po informacji, że już do końca życia będę czuł ból w tej kostce i próba powrotu na boisko może się dla mnie skończyć dramatycznie.

Łukasz Jagła, “nasz” mister z Jastrzębia-Zdroju i historia jego życia, która naprawdę inspiruje…

Pewnego dnia, czekając w poczekalni na rehabilitację, zacząłem rozmawiać ze starszym mężczyzną. Opowiedziałem mu swoją historię i co się dokładnie wydarzyło. To, co wtedy usłyszałem od niego, zmieniło prawie wszystko. ‘Wiesz, ile bym oddał, by być w twoim wieku?! Jesteś młody i możesz być kimkolwiek zechcesz. Do tego patrzę w twoje oczy i widzę, że masz charakter prawdziwego lwa, możesz dokonać wielkich rzeczy. Pamiętaj o tym!’ – padło z jego ust. To był dla mnie przełomowy moment. Gdyby tylko wiedział jak jego słowa wpłynęły na moje życie” – relacjonuje nasz bohater.

Jakiś czas później zaczął udzielać się w social mediach i tworzyć treści do Internetu pod nazwą „Kostek”, która miała nawiązywać do wszystkich feralnych kontuzji. Uznał, że będzie inspirował ludzi do pracy nad własnymi słabościami, pomagał im doceniać otaczający świat i pokazywał, jak mimo przeciwności walczyć o swoje marzenia. „Zacząłem pisać inspirujące treści na swój profil, dzięki którym chciałem uświadomić ludziom, jak wiele mają szczęścia w życiu. Uznałem, że to odpowiedni czas, aby spróbować nowych rzeczy, na które nigdy nie miałem czasu, sprawdzić się na różnych płaszczyznach i podejmować nowe wyzwania” – dodaje zapobiegliwie.

Tak trafił na konkurs Mister Polski 2020, czyli najprzystojniejszego faceta. Zawsze lubił dobrze wyglądać i dbał o swoją prezencję. Przez pewien czas myślał nawet, że to nie dla niego, ale po kilku sesjach zdjęciowych i występach w teledyskach, uświadomił sobie, że to świetne doświadczenie i warto spróbować sił w branży modelingowej. Poza tym, jak powtarzał jego dziadek, nie samym sportem człowiek żyje.

„Zgłosiłem się przez Internet na casting i pojechałem do Krakowa. Atmosfera była niesamowita, a ja kompletnie nie żałowałem swojej decyzji. Jurorzy odebrali mnie bardzo pozytywnie i tak znalazłem się w ćwierćfinale. Droga do półfinału już nie była taka prosta. Poprzedzały ją liczne wyzwania i zadania, które musieliśmy wykonywać na naszych profilach społecznościowych. Ćwierćfinał odbył się w Warszawie i był naprawdę wielkim wyzwaniem dla wszystkich uczestników. Ostatecznie otrzymałem świetną wiadomość, że zakwalifikowałem się do półfinału. Teraz przede mną kolejne zadania w walce o finał . Zrobię wszystko, co w mojej mocy, by dojść jak najdalej. I jestem pewny, że to dopiero początek tej niesamowitej przygody – pada na koniec.

Łukasz, realizuj swoje marzenia!

Trzymamy kciuki!

 1. Facet musi miec wygląd, ładne dłonie, ładne oczy, fajną fryzurkę na głowie z gęstych włosków, do tego musi mieć wyrazistą szczękę taką szerszą wtedy jest taki męski . Łukasz powodzenia dla ciebie.

  1. żabka to prawda facet musi mieć wszystko ładne od góry do dołu i mieć niepospolitą twarz. Fajny Łukasz jesteś trzymaj się na tych wyborach

   1. Tez tak uważam wszystko musi być ładne. Facet musi mieć w sobie to coś ja szczególnie zwracam uwagę na piękne dłonie męskie i ładne rysy twarzy już
    nie mówię,że łysy nie wchodzi w rachubę .

   1. No pewnie przecież bubli nie będziemy sobie wybierać. Duże, pewnie że musi być a czasem spotyka się dziewczyna z facetem i jak się rozbierze to rozczarowanie.

 2. trzymające kciuki

  Fajną masz fryzurkę!!! Facet z fajna fryzurką to jest to a do tego ciałko apetyczne i jest super.Trzymamy kciuki za ciebie Łukasz!

 3. dziewuchy czy wy tylko patrzycie na wyglad kurcze chyba to nie jest az takie ważne. Teraz to porażka tylko wyglad i musi byc naj. Tak każdy pójdzie do piachu kiedyś i klata i wygląd nie bedzie wazny.

  1. blondyneczka jestem

   No pewnie że na wygląd i rozmiary muszą się zgadzać na pewno dla mnie facet musi mieć piękne dłonie, bujne włosy a nie być łysy do tego musi mieć dobra materialne.

 4. Laski to piszące tak właśnie wy oceniacie facetów liczy się wygląd musi być naj naj i to was kręci a do tego jeszcze zapewne kasa. Same chyba nie macie ty główkach za dużo.Pozdrowienia dla facetów nie takich przystojnych i nie takich idealnych w ciele

  1. szrek dodam że nie lubię u facetów ciała które jest blade, piegowate takie nieapetyczne facet musi miec piękne ciało, piękne dłonie, ładne oczy, i własnie taka szersza szczękę jak Łukasz bo to jest męskie a nie taka broda wąska z i takie oliwkowe jest super . Wiem że nie każy ma taka karnacje ale chłopak na zdjeciu wygląda ok!

   1. lubimy przystojnych facetów

    Też tak uważamy facet musi mieć to i owo na miejscu i na czym oko zawiesić i armata musi byc sprawna a wyliniałe kocury to nie dla nas.

 5. Prawdziwy mężczyzna to pan sytuacji. Taki superbohater, z jajami poczuciem humoru z szklaneczką dobrej whisky I pachnący facetem a nie wypielęgnowanym Kenem

 6. do DONNA facet łysiejący to juz porażka a jeszcze jak miałby stratować w Mister! To wiadomo że odpada w przedbiegach ale chłopak jest extra klasa!

  1. Taki łysiejacy facet nawet nie jest brany pod uwagę blondi :/ Łukasz mocno trzymamy kciuki za powodzenie a nawet jak nie będzie cie tam w czołówce to i tak jesteś zarąbisty 😀

 7. Na modela się nadaje ma wszelkie do tego predyspozycje. Sa jeszcze takie smaczne ciasteczka w Jastrzębiu.do MONIA I SYLWIA wyobrażacie sobie bez czuprynki tylko łysiejącego to urok by prysł kto by łysiejącego wziął na mistera ha.Super chłopak i powodzenia na wyborach

 8. Nadajesz się na Mistera!!! Piękne ciało takie oliwkowe czuprynka gęsta i super fryzurka wszystko super Łukasz! Mocno trzmamy kciuki a co do słów to czasem słowa innych potrafią nam przemeblować w głowie i dodać powera czy spojrzeć na coś w inny sposób. Te słowa tego pana to zrobiły.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Badania prenatalne

Badania Prenatalne NFZ.
Wyliczenie ryzyka możliwości
wystąpienia chorób genetycznych,
wykluczenie wad rozwojowych płodu,
potwierdzenie dobrostanu płodu.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny