Spółka zaszczepi wszystkich górników?

Zatrudniająca blisko 40 tysięcy osób Polska Grupa Górnicza zgłosiła gotowość do organizacji szczepień dla swoich pracowników, gdy tylko będzie taka możliwość. Spółka, która przeprowadziła wśród załogi ponad 65 tysięcy testów przesiewowych, zapewnia, że sprawnie zorganizuje także akcję szczepień.

fot. J. Żak

Przedstawiciele spółki deklarują, że może ona przystąpić do akcji szczepień w najszybszym możliwym terminie, w miarę wdrażania niezbędnych uregulowań prawnych i dostępności szczepionek w Agencji Rezerw Materiałowych. Firma zapewnia dotrzymanie najwyższego standardu bezpieczeństwa, między innymi dzięki umiejętnościom i doświadczeniu specjalistów ratownictwa górniczego (którzy pełnią już służbę w szpitalach covidowych) oraz lekarzy i personelu medycznego, z którymi spółka na bieżąco współpracuje.

„Znacznie ograniczona możliwości zachowania dystansu społecznego związana między innymi z koniecznością stosowania transportu szybowego na dole sprawiają, że masowe szczepienia pracowników dają ogromną szansę na ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa w kopalniach” – wskazują przedstawiciele Grupy. (źródło: nettg.pl)

 1. To jest działanie bezprawne! nie może spółka zmusić do szczepienia tych pracowników którzy tego nie chcą!! związki zawodowe działać !!

 2. Niech Ryle czekają w kolejce młode byki . Jeden sąsiad ma 30 lat i gadali że chciałby chorować na covid bo by miał wolne i do tego płatne debul

 3. Michał Kąkol

  @YHM

  „Młodzi zdrowi sobie dadzą rady!”

  Młodzi zdrowi nie idą po 25 latach pracy na emeryturę, na która musi się zrzucać cała reszta normalnego społeczeństwa.

  1. @Michał Kąkol
   To idź na kopalnie albo do mundurówki czy innego zawodu gdzie idzie się po 25 latach pracy na emeryturę a nie płaczesz i swoje żale wylewasz.

    1. Co za chory naród

     Ty masz honor, żal ci d…ę ściska biedaku że ktoś ma dobrze płatna pracę i przechodzi po 25 latach na emeryturę a ty musisz tyrać za 2500zł miesięcznie aż do śmierci.

 4. spawacz z wozowni

  W JSW pierwsze szczepienia u nas na warsztacie, jest jeden tylko warunek, każda osoba chcąca się zaszczepić przychodzi z własną szczepionką, minim 0,7 litra a najlepiej dwie takie szczepionki obojętnie jakiej firmy. Po naszym zaszczepieniu nie ma żadnych skutków ubocznych oprócz bólu głowy i kaca na drugi dzień ale na to też posiadamy antidotum o ile coś zostanie z dnia poprzedniego. Bez zbędnych zapisów i rejestracji. Serdecznie zapraszamy.

    1. Po co je szczepić…jak One pewno już do dawno te zaraze maja.
     Kiedy nie wejdziesz to uśmiechnięte,mile i jeszcze pyska nie otworzysz a juz niosa co trzeba

 5. Ale my górnicy w PGG wcale nie chcemy się szczepić. Zaszczepcie lepiej ponownie osoby starsze. Młodzi zdrowi sobie dadzą rady!

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry