Sprawdź, czy miasto dopłaci Ci do czynszu

„Osoby, które utraciły dochody z powodu pandemii, mogą uzyskać dopłatę do czynszu. Wniosek o przyznanie dodatku mieszkaniowego, powiększonego o tak zwaną dopłatę do czynszu, można składać do 31 marca” – ogłosił jastrzębski magistrat.

fot. pixabay

Warunki ubiegania się o dopłatę do czynszu:

 • posiadanie prawa do dodatku mieszkaniowego;
 • utrata średniego miesięcznego dochodu, przypadającego na jednego członka gospodarstwa domowego najemcy lub podnajemcy – osiągniętego w 2019 r. o co najmniej 25 procent w stosunku do średniego miesięcznego dochodu, przypadającego na jednego członka gospodarstwa domowego w okresie 3 miesięcy, poprzedzających datę złożenia wniosku o przyznanie dodatku mieszkaniowego;
 • niepobieranie dodatku mieszkaniowego, powiększonego o dopłatę do czynszu w okresie wcześniejszym;
 • posiadanie przed 14 marca 2020 r. statusu najemcy lub podnajemcy lokalu mieszkalnego (warunek ten będzie spełniony również w przypadku, gdy lokal mieszkalny najmowany w dniu składania wniosku o dodatek mieszkaniowy, powiększony o dopłatę do czynszu, jest innym lokalem mieszkalnym niż najmowany w dniu 14 marca 2020 r.)

Co ważne, dodatek mieszkaniowy powiększony o dopłatę do czynszu przysługuje wyłącznie najemcy lub podnajemcy lokalu mieszkalnego (nie jest przyznawany osobom zamieszkującym własne mieszkanie).

Wysokość dodatku mieszkaniowego, powiększonego o dopłatę do czynszu:

 • wysokość dodatku mieszkaniowego, powiększonego o dopłatę, stanowi 75 procent miesięcznego czynszu, opłacanego przez najemcę lub podnajemcę – nie może jednak być wyższy niż 1500 zł miesięcznie

Wnioski o dodatek mieszkaniowy powiększony o dopłatę do czynszu dla osób zamieszkałych na terenie miasta Jastrzębia-Zdroju można składać w Wydziale Polityki Społecznej i Mieszkaniowej, Biuro Obsługi Interesantów, tel.: 32 4785104, 32 4785106. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

 1. Do bulwersujący co zazdrościsz ja już dwa lata mam dodatek mieszkaniowy bo mi dochód nie przekracza to sprzedaj dom idź na bloki jak cię nie stać na utrzymanie domu bo podatek to płacisz 100zl na rok tyle masz opłat na folię my musimy czynsz płacić co miesiąc na blokach

 2. Co to znaczy dopłata do czynszu /////// do mnie przychodzi podatek roczny od nieruchomości i domu którego musiałem sam wybudować opalać remontować bez żadnych dopłat UM. nie pyta mnie czy mnie stać na zapłatę tylko co rok podwyżka i cześć a jak nie to komornik.

  1. No ale Ty nie jesteś blokersem co myśli że jemu wszystko się należy. Nawet miejsce ana auto za gotówkę musisz se sam przygotować.
   A blokers popłacze że jemu się należny ba auto ma na kredyt i basta.

 3. Tak ja piszę gość, wszystko dla kombinatorów i nierobów. Opiszę jak to robi moja sąsiadka. Ma 3 dzieci nie robi i wiecznie wraca ze sklepu z pełną reklamówką piw. Mieszkania mamy w spółdzielni Nowa. Opowiedziała mi jak mieć dopłatę do czynszu. Leci ta Pani do spółdzielni i podnosi sobie zaliczę na wodę. Deklaruję że zużywa na całą rodzinę 20 m2 na miesiąc. Bierze zaświadczenie i leci z nim do urzędu miasta. Załatwia dofinansowanie po czym wraca do spółdzielni i obniża zaliczkę do 5m2. Można. Można

 4. To się zwolnij i będziesz mieć dofinansowanie jak ci przekracza tzn ze ty nie powinienes dostać żeby mieć jeszcze więcej a oni i tak będą mieć mało nie ma czego zazdroscic. Macie 500 plus to wam starcza potem łażą takie w tipsach i rzęsach i jeszcze usta robią.

  1. Niestety taka jest prawda. Ci co są w potrzebie nie dostaną bo niespełnianą któregoś z warunków albo kwota przekroczona o 1 zł.
   Za to patologia dostanie wszystko i tak za nic jak zwykle.

   1. smutne ale prawdziwe , ktoś kto ma prace ,rodzinę na utrzymaniu to niedostanie bo tak jak Powiedziałeś/ powiedziałaś przekroczy mu dochód o 1zł albo i mniej, a tam gdzie w domu niema chętnych do pójścia do legalnej pracy to ci dostaną bo w końcu im się należy….

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Geodezja

Sporządzenie mapy do celów projektowych, aktualizacja mapy zasadniczej, inwentaryzacja powykonawcza budynków, przyłączy, wytyczenie budynków, podział nieruchomości.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny