Srebrna Gala

„Seniorzy pięknie żyją w Jastrzębiu każdy dzień” – śpiewał jastrzębski chór Melodia na otwarciu Srebrnej Gali, która odbyła się we wtorek 22 listopada w Sali Koncertowej PSM w Jastrzębiu-Zdroju. Była to impreza zorganizowana dla seniorów, którzy brali udział w projekcie „SOS dla Seniora” oraz dla wszystkich osób i instytucji, dzięki którym projekt ten osiągnął wysoką jakość i efektywność. Dzięki wsparciu finansowemu z Europejskiego Funduszu Społecznego projekt był realizowany przez cztery lata przez Stowarzyszenie „EBI Association” oraz Partnerów: lidera profesjonalnej teleopieki OPIEKANOVA Sp. z o.o. oraz Ośrodek Pomocy Społecznej i obecnie dobiega końca.

Na Gali zaprezentowano osiągniecia projektu i są one naprawdę imponujące. To między innymi teleopieka nad 1200 seniorami 24 godzin na dobę 7 dni w tygodniu, to wizyty w domach 492 seniorów – 391 kobiet i 101 mężczyzn, to 57866 rozmów telefonicznych z nimi, to opieka medyczna i specjalistyczne  oraz aktywizacja domowa oraz w lokalnym otoczeniu czy rożne zajęcia tematyczne i spotkania w ramach Klubu Seniora „Srebrni”.

Na Gali wiele było podziękowań dla pracowników, wolontariuszy, osób i instytucji zaangażowanych w ten projekt. Ale jej największym przesłaniem była potrzeba i chęć pomocy tym w jesieni swojego życia. Miłym urozmaiceniem prezentacji były występy młodych muzyków z jastrzębskiej PSM w towarzystwie akompaniatorów.

Chcesz skomentować ten tekst? Publikowane będą tylko komentarze bezpośrednio odnoszące się do tej treści

Wpisy na temat “Srebrna Gala”

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry