2.VfB Friedrichshafen352-1
3.Montpellier UC210-2
4.Vojvodina Nowy Sad200-2

Srogi rewanż za Superpuchar…

Niestety, nie doczekaliśmy powtórki z 2010 roku. W niedzielnym finale Pucharu Polski we Wrocławiu siatkarze Jastrzębskiego Węgla przegrali 0:3 (20:25, 15:25, 19:25) z Zaksą Kędzierzyn-Koźle, która tym samym zrewanżowała się naszej ekipie za jesienną porażkę w Superpucharze Polski. Należy dodać, że jastrzębianie musieli radzić sobie bez Jurija Gladyra, którego myśli zaprząta teraz los mamy. Pozostała ona w atakowanej przez Rosjan Połtawie… Ukraiński lider naszego bloku został rzecz jasna powitany oklaskami, a wszyscy obecni na trybunach kibice „na pohybel Putinowi” wsparli walczącą Ukrainę.

Po sobotniej półfinałowej wygranej z Asseco Resovią mieliśmy prawo do opitymizmu. Wszak podopieczni Andrei Gardiniego odprawili bardzo mocnego kadrowo przeciwnika, odnosząc zarazem dwudzieste zwycięstwo z rzędu. Niestety, będąca w gazie ZAKSA szybko pozbawiła nas złudzeń. Wprawdzie początek zawodów w Hali Orbita był wyrównany, ale od ataku Aleksandra Śliwki (12:14) wynik zaczął się niebezpiecznie rozjeżdżać. Gardini szybko poprosił o czas, ale wystarczyło to jedynie do podgonienia rezultatu (atak Jana Hadravy na 18:19). Końcówka należała jednak do wicemistrzów Polski, którzy po ataku Śliwki zyskali piłkę setową, a partię zakończyli udanym blokiem na Fornalu.

Drugi set to niemal całkowita dominacja Zaksy. Pierwszy czas Gardini wykorzystał już przy stanie 6:10, wcześniej dokonując zmiany na bloku, gdzie Jakuba Macyrę zastąpił Bartosz Cedzyński. Niebawem na placu gry na krótko i kosztem Hadravy pojawił się także Stephen Boyer, ale nie było to udane wejście, bowiem francuski mistrz olimpijski zaliczył dwie „czapy”. Ostatecznie set zakończył się wysoką porażką do piętnastu.

Wielokrotnie byliśmy świadkami, gdy po tak surowej lekcji pokonana ekipa odradzała się w trzecim secie. Nadzieję na wystąpienie takiej sytuacji mieliśmy jeszcze przy wyniku 6:7, gdy Tomasz Fornal zafunkcjonował na bloku. Niestety, potem ZAKSA odskoczyła na dystans czterech oczek, co asem podsumował Kamil Semeniuk (8:12). Kiedy po udanym ataku Łukasza Kaczmarka zrobiło się 9:14, nie było chyba wśród nas nawet jednego optymisty. Wprawdzie Jastrzębski Węgiel miał w tym secie jeszcze dwa momenty odrodzenia (nadrobienie rezultatu do stanu 12:14 i as Łukasza Wiśniewskiego na 18:22), ale te próby powrotu do gry były przez rywala duszone w zarodku. Seta, mecz i nasze marzenia o drugim w dziejach Pucharze Polski zakończył blok na Trevorze Clevenot

Porażka w finale Pucharu Polski to pierwsza przegrana naszej drużyny od listopada. Teraz przed nami kilka dni oddechu, które przydadzą się dla „dojścia do siebie”. W przyszły weekend (5 marca, godz. 20:30) podopieczni Andrei Gardiniego podejmą GKS Katowice, a następnie wyruszą do Włoch na pierwszy mecz ćwierćfinału Ligi Mistrzów z Cucine Lube Civitanova.

27 lutego 2022, Wrocław, 14:45
Jastrzębski Węgiel – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (20:25, 15:25, 19:25)

Jastrzębski Węgiel: Hadrava, Toniutti, Macyra, Wiśniewski, Fornal, Clevenot, Popiwczak (libero) – Boyer, Tervaportti, Cedzyński, Szymura

Wpisy na temat “Srogi rewanż za Superpuchar…”