Stacja Jastrzębie-Zdrój Północ w Mszanej?

„Marcin Horała, Pełnomocnik Rządu do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego dla RP, odpowiedział na list prezydent Anny Hetman dotyczący Kolei Dużych Prędkości w Jastrzębiu-Zdroju” – informują urzędnicy.

CPK planuje utworzyć stację pasażerską o roboczej nazwie Jastrzębie-Zdrój Północ na terenie gminy Mszana, tuż przy granicy administracyjnej miasta – około 5 km od centrum (fot. pixabay)

„W swojej odpowiedzi minister Horała zapewnił, że połączenie miasta z siecią kolejową należy do głównych celów projektu budowy linii Katowice-Ostrawa. Po skonfrontowaniu wstępnych planów z zamierzeniami spółek górniczych, głównie JSW S.A.,,ze względu na bezpieczeństwo podróżnych i trwałość inwestycji jedynym możliwym do realizacji przebiegiem jest linia wzdłuż autostrady A1” – dowiadujemy się.

CPK planuje utworzyć stację pasażerską o roboczej nazwie Jastrzębie-Zdrój Północ na terenie gminy Mszana, tuż przy granicy administracyjnej miasta – około 5 km od centrum. Zgodnie z zapewnieniami, ma to być stacja, na której będą zatrzymywać się wszystkie pociągi, także najwyższych kategorii. Aby ułatwić mieszkańcom Jastrzębia-Zdroju codzienne dojazdy do pracy czy szkoły oraz lepiej skomunikować miasto ze stolicą województwa, zaprojektowano krótką linię dojazdową ze stacją „czołową”, zlokalizowaną w ścisłym centrum miasta. Mają stamtąd kursować pociągi lokalne łączące Jastrzębie-Zdrój z innymi miastami regionu, w tym Katowicami. Istotne, że będą to połączenia realizowane bez konieczności przesiadek.

Równolegle do prac związanych z połączeniem Jastrzębia-Zdroju w ramach Centralnego Portu Komunikacyjnego, trwa procedura dotyczącą regionalnego połączenia miasta z Katowicami w ramach Programu Kolej Plus.

20 listopada odbędzie się spotkanie w sprawie wyznaczenia ostatecznej koncepcji przebiegu linii. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

 1. Och! Czekam z niecierpliwością na połączenie kolejowe z Jastrzębiem. To zdecydowanie ułatwiłoby mi podróż do Warszawy, a stamtąd na cały świat.
  Wierzę, że to już wkrótce nastąpi.

 2. nie chcą wyremontować miejskiej ulicy Rekreacyjnej ( położyć asfaltu) to nie będzie kolei bo tak samo sie nie zgodziłem na to i całe Bzie, a chcilim po dobroci remoncik Rekreacyknej to zgodzimy sie na kolej w Bziu a tak …jest jak jest:)

 3. Panie Józwa dlaczego pan tak zionie nienawiścią do hanysów co panu takiego zrobili . Nie jest to pana jedyny wpis pełen nieuzasadnionej agresji słownej . proszę aby pan łaskawie pozwolił innym na czerpanie przyjemności z dyskusji odprawach miasta. górole🕺

 4. Jeżeli ktoś wie jak przebiegała stara linia kolejowa i w jakim stanie jest obecnie ,nie postawił by 1 grosza na jej odbudowę. Szkoda,że Pani Prezydent nie konsultowała się że znawcą tematu, przed pisaniem pisma do CPK.

  1. Dżordż Lowerboj

   Jak nie konsultowała, jak konsultowała?

   Największym znawcą tematu, oprócz posła czochratego, jest Roman F.

   On zna się aż tak bardzo na wszystkim, że musi godnie zarabiać, bo w inym razie podkupiłaby go konkurencja.

 5. Jeżeli zrobią doskonałe połaczenie MZK, a ilość pociągów zapewni dobre połaczenie – to niech to robią!! Bo okaże się że nic z tego nie wyjdzie w ogóle

 6. Dżordż Lowerboj

  Równie dobrze można zlikwidować jastrzębski magistrat, skoro większość tam zatrudnionych to i tak mieszkańcy Wodzisławia, a Wodzisław przecież ma też UM.

 7. Niech otworzą stację o roboczej nazwie Jastrzębie-Zdrój Północ w północnej Finlandii prawie na to samo wyjdzie. Parę hanysów będzie miało do niczego im niepotrzebną stację bo hanysowi żal byłoby wydać na bilet nawet 10zł i nie mają dokąd jeździć te ciemniaki pociągami a 90-cio tysięczne miasto z gorolami znowu zostanie w d…e odcięte od świata.

  1. Ciemniakiem jestes ty granatem oderwany od pluga,a na bilet na przyjazd do Jastrzebia skladala sie cala twoja wioska Zadupie gorolskie,a sloma do tej pory z butow ci wylazi

   1. No i jak zwykle taki jozwa moze ublizac,a moj wpis bez ublizania moderator zablokowal ,nie pierwszy i nie ostatni raz…widac stronniczosc….no coz widac ze dla jasnetu zawsze….nigdy…i ublizanie Slazakom to cnota….no chociaz nie wszyscy (anonim)pozdrawiam normalnych

  1. To samo co Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach.
   Już kiedyś pisałem zróbcie super połączenia MZK do działających dworców PKP w Zebrzydowicach, Żorach, Chybiu. Nie wiem obecnie jak sprawa PKP wygląda w Wodzisławiu i Rybniku.
   I macie za grosze super połączenia a nie za miliony bubel ekonomiczny.
   Ale co się dziwić jak 3/4 magistratu to wodzisławianie i i m na rękę wszystko pod warunkiem żeby miastu zaszkodzić.
   Swoją drogą tym tokiem rozumowania czemu magistratu nie przenieść do wodzisławia i napisać nad drzwiami “zamiejscowy urząd miejski wsi Jastrzębie”

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Skup aut

Skup, złomowanie samochodów.
Gotówka i umowa od ręki.
Dojazd do klienta.
Wieloletnie doświadczenie i profesjonalizm.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny