Stało się… Śmiertelne potrącenie rowerzysty

fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Do tego tragicznego wypadku doszło w poniedziałkowe, 14 grudnia, przedpołudnie na skrzyżowaniu ulicy 11 Listopada z ulicą Mazurowiec. Uczestnikami zdarzenia byli kierujący volkswagenem transporterem, 60-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju, jadący w kierunku ulicy Zdrojowej (od ulicy Mazurowiec – przyp. aut.) oraz 85-letni rowerzysta poruszający się drogą dla rowerów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem nie ustąpił pierwszeństwa rowerzyście. 85-latka, mimo podjętej reanimacji, nie udało się uratować. Na miejscu przeprowadzono szczegółowe oględziny, zabezpieczono materiały dowodowe. Wszczęte w tej sprawie śledztwo wyjaśni przyczyny i dokładne okoliczności drogowej tragedii. Z kolei, jak informuje KM PSP w Jastrzębiu-Zdroju, poszkodowany mężczyzna znajdował się częściowo pod pojazdem, który strażacy podnieśli za pomocą rozpieracza ramieniowego. Po wydostaniu poszkodowanego przeniesiono go na nosze i poddano tlenoterapii. Niestety, 85-latek zmarł w szpitalu. (źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój)

  1. Bo kierowcy nie zwracają uwagi na znak “ścieżka rowerowa”. Wszędzie w dużych miastach KRK,WAWA,Wroclaw itp kierowcy przepuszczają rowerzystów na ścieżkach rowerowych, a u nas w Jbiu tego nie stosują.

    1. Nie masz racji ,sam jeżdżę i rowerem i samochodem w 90% zachowanie kierowców jest ok ,a zawsze i wszedzie sie znajdzie czarna owca ,wcale nie trzeba jej szukać tylko w Jastrzębiu,

      1. Za to ty masz racje…99.9 % będzie ok…ale zawsze znajdzie sie jeden debil który cię rozjedzie!!! w kryminale będzie miał czas do przemyśleń tylko szkoda człowieka.

    1. to fakt tam już tyle razy wypadki były najwiecej w całym mieście na tej ulicy faktycznie jakas pechowa . kierowca dostawczka ma traumę niesamowitą zabić człowieka to zostanie znim do końca życia. szkoda i jednego i drugiego tamtem maiła 85 lat to już pożył a ten tragedia

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Geodezja

Sporządzenie mapy do celów projektowych, aktualizacja mapy zasadniczej, inwentaryzacja powykonawcza budynków, przyłączy, wytyczenie budynków, podział nieruchomości.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny