Stal Nysa
Barkom Lwów (b)
BBTS Bielsko-B. (b)

Stały element rzeczywistości!

Jeśli w zmieniającym się świecie są jeszcze jakieś “rzeczy stałe”, to jedną z nich okazuje się być wynik rywalizacji Jastrzębskiego Węgla ze Skrą Bełchatów. W niedzielne popołudnie nasz zespół po raz kolejny znalazł sposób na dotychczas niepokonanych bełchatowian, odprawiając ich z Hali Widowiskowo-Sportowej w czterech setach (25:18, 25:20, 17:25, 25:18). MVP zawodów wybrany został Benjamin Toniutti, który przed meczem wraz z prezesem Adamem Gorolem zaprezentował kibicom wywalczony kilka dni temu Superpuchar Polski.

W niedzielne spotkanie lepiej weszli goście, którzy po udanym bloku Karola Kłosa prowadzili nawet trzema punktami (7:10). Jastrzębianie szybko jednak opanowali grę, doprowadzając do remisu po asie niezastąpionego Jurija Gladyra (12:12). Podopieczni Andrei Gardiniego nie wypuścili już inicjatywy z rąk, a spory udział w dziele “odbicia się od nieprzyjaciela” miał wprowadzony z ławki Jan Hadrava. Czech najpierw udanie zaatakował na 20:17, a następnie zatrzymał na bloku Milada Ebadipoura (23:18). Premierową partię zakończył (oczywiście asem) Jurij Gladyr.

W drugiej odsłonie Jastrzębski Węgiel poszedł za ciosem, choć początkowo to Skra nadawała ton grze. W zasadzie aż do połowy seta oglądaliśmy walkę punkt za punkt, którą wreszcie na stronę gospodarzy przechylił asem Tomasz Fornal (17:14). Rywale zdołali wprawdzie nieco podgonić wynik (19:17), ale Gardini błyskawicznie wybił ich z rytmu przerwą na żądanie. Niebawem kolejnego tego dnia asa zaserwował Gladyr, a rezultat na 2:0 podwyższył udanym atakiem Jan Hadrava.

Dopiero w trzeciej części gry Skra nie zmarnowała początkowej przewagi. Tym razem podopieczni Slobodana Kovacia szybko wypracowali sobie aż… siedem punktów na plus (7:14) i mimo chwilowego przestoju nie oddali inicjatywy do ostatniej akcji, którą wykończył Dick Kooy. Dodajmy, że w połowie seta nasz zespół mógł jeszcze “ugryźć” bełchatowian, jednak nie pomogły nawet trzy bloki i odrobienie strat do poziomu dwóch oczek (14:16).

Rozsierdzeni tą porażką gospodarze w czwartej partii zrobili wszystko, aby nie stracić tego dnia choćby punktu. W efekcie Skra jedynie na początku była równorzędnym konkurentem dla mistrzów Polski. Po udanym bloku Łukasza Wiśniewskiego oraz ataku Trevora Clevenot po rękach rywali na tablicy pojawił się rezultat 7:4. Kolejne świetne zagrywki Gladyra odrzuciły Skrę od siatki i… w zasadzie odebrały nadzieję na sukces. Za “kropkę nad i” można uznać asa Stephena Boyer na 23:16, po którym bełchatowianie zaliczyli jeszcze dwie efektowne czapy od Gladyra i Clevenot.

W kolejnym spotkaniu Jastrzębski Węgiel zmierzy się w wyjazdowym Meczu Przyjaźni z Asseco Resovią. Pojedynek na Podpromiu odbędzie się 31 października o godz. 14:45.

24 października 2021, Jastrzębie-Zdrój, 14:45
Jastrzębski Węgiel – Skra Bełchatów 3:1 (25:18, 25:20, 17:25, 25:18)

Jastrzębski Węgiel: Boyer, Toniutti, Gladyr, Wiśniewski, Fornal, Clevenot, Popiwczak (libero) – Hadrva, Tervaportti, Macyra

Wpisy na temat “Stały element rzeczywistości!”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.