Sto kilometrów z… sentymentu

Krystian Korzański w Kieracie 2021; fot. Facebook

Czterech naszych reprezentantów wzięło udział w Pieszym Maratonie Kierat 2021, który odbył się pod koniec sierpnia w Beskidzie Wyspowym ze startem i metą w Słopnicy. Na przełajowo-gorskim dystansie ok. 100 km (z podbiegami na sumę ok. 5000 m) najlepiej spisał się “Niezniszczalny” Krystian Korzański, który z czasem łącznym 17 godzin i 42 minut wywalczył świetne, 11. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Co ciekawe, jak poinformował nasz zawodnik na swoim profilu na Facebooku, w tegorocznym Kieracie wystąpił on bez specjalnego przygotowania, a głównie z… sentymentu do imprezy, za sprawą której kilkanaście lat temu pokochał zmagania “ultra”.

Obok Korzańskiego w Kieracie walczyli też trzej inni jastrzębianie: Adrian Kapica, Patryk Zabrzewski i Rafał Majchrzak. Kapica finiszował z wynikiem 19 godzin i 40 minut, który dał mu również bardzo dobre, 25. miejsce open. Jako 85. na mecie pojawił się Patryk Zabrzewski z jastrzębskiego Klubu Wysokogórskiego (czas 26:11), zaś również znanemu z niezwykłych wyczynów “ultra” Rafałowi Majchrzakowi tym razem nie udało się ukończyć zmagań.

Kierat 2021 wygrał Tomasz Wieczorek z Rogowa z czasem 13 godzin i 43 minut. Trasa zawodów wiodła wokół Mogielicy m.in. przez Kiczorę Kamienicką, Gorc, Ochotnicę Górną i Wolę Kosnową.

Źródło: maratonkierat.pl

Wpisy na temat “Sto kilometrów z… sentymentu”

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry
PSE
Trudny kompromis