„Stop segregacji sanitarnej!”

Około 30 osób skupionych wokół Klubu Konfederacji Jastrzębie-Zdrój protestowało w poniedziałek, 3 stycznia, pod biurem poselskim posła Prawa i Sprawiedliwości Grzegorza Matusiaka przeciwko nowym rozwiązaniom prawnym związanym z sytuacją epidemiczną w naszym kraju.

Konkretnie chodzi o projekt ustawy o „szczególnych rozwiązaniach zapewniających możliwość prowadzenia działalności gospodarczej w czasie epidemii COVID-19”. Jak przekonywali protestujący, dokument ten ma na celu między innymi umożliwienie pracodawcy weryfikowania tak zwanych certyfikatów covidowych oraz regularne wysyłanie pracowników na testy, docelowo zaś proponowanie „najbardziej krnąbrnym” mniej płatnych stanowisk, a nawet grożenie zwolnieniem z pracy. Podkreślono także, że poseł Matusiak jest jednym z 31 posłów, którzy podpisali się pod projektem wspomnianej ustawy.

Protest odbywał się wśród licznych okrzyków, wśród których naszą szczególną uwagę przykuły: „Stop segregacji sanitarnej!”, „Wasza władza się kończy!”, „Zdrajca!”, „Ręce precz od naszych dzieci!”, „Wiemy, gdzie mieszkasz!”, „Przyjdziemy po ciebie!”, „Poradzimy sobie w wami!”

Następnie protestujący przekazali jastrzębskiemu parlamentarzyście list otwarty, w którym wzywali go do odrzucenia ustawy o „segregacji sanitarnej” jako „uderzającej w wolności i swobody milionów Polaków”. W odpowiedzi padło między innymi, że powinniśmy chronić nie tylko swoje życie, ale także innych ludzi.

 1. Ja Pierre Dole

  Już Beniamin Franklin, prezydent USA powiedział : ” Kto w imię bezpieczeństwa wyrzeka się wolności, nie jest wart ani jednego ani drugiego”.
  Te słowa zawsze są wykorzystywane przy okazji zapędów aby odebrać dostęp do broni w USA. U nas trzeba to powtarzać przy okazji segregacji sanitarnej. Raz odebranego prawa żadna władza już nie zwróci.

  1. Ależ masz wzorce…
   A ja Ci odpalę innym cytatem, tak „po bandzie”:
   Mao Zedong: „Dla osiągnięcia celu politycznego można poświęcić w ofierze połowę ludzkości.”
   Hmm, czyżby nasz mały napoleonek czytał książki i myśli Mao Zedonga??
   Inne cytaty tegoż człowieka?
   Proszę:
   „Wy macie rację, ale my mamy karabiny.“ – i usłużną policję do tłumienia niegrzecznych i przeciwników…
   „Kobiety dźwigają połowę nieba.“ – i tego cytatu jeszcze pis nie doczytał…
   „Im więcej książek ktoś przeczyta, tym jest głupszy (…) Można trochę czytać – ale gdy ktoś czyta za dużo – to go niszczy, dosłownie rujnuje.“ – i to tłumaczy powyższe 🙂
   „Wszędzie na tej ziemi zapanował nieopisany chaos – sytuacja jest doskonała.“ – i można tym ukryć obajtkowoanie i matusiakowanie (na naszą mniejszą skalę)…
   „Konieczna jest polityka utrzymywania ludzi w stanie głupoty.“ – wypisz-wymaluj polityka pisu…
   I co? warto było dawać Franklina?

   1. Ja Pierre Dole

    Kiepsko u ciebie z logiką. To że cytuję Franklina nie znaczy że jest moim guru. Choć akurat ten cytat idealnie pasuje do sytuacji. Bo można i tak:
    – przecież to tylko maseczka, przecież to tylko ukłucie, oj tam oj tam przecież to tylko jakiś certyfikat.
    Podobnie można było to tłumaczyć jakieś 60 lat temu pewnej nacji:
    – Przecież to tylko zmiana miejsca zamieszkania, przecież to tylko zwykła podróż pociągiem. Psy?? Przecież to tylko psy. Przecież to tylko spacer do łaźni. O, nawet są prysznice.
    Nawet się nie zorientujesz gdy będziesz chodził na smyczy, ubrany „jak trzeba”, najedzony „czym trzeba”, zdrowy ” jak trzeba”. A twoje wnuki będą się zastanawiać „jak taki mądry dziadek dał się tak wyciu**ać i pozwolił odebrać sobie wolność. Bo my już nie znamy wolności dzięki niemu”.

   2. Lepiej rozmawiać ze ścianą, jak z czerwonym rysiem. Można by rzec: ma tak zrysiowany mózg marksizmem, że tłumaczrnie mu czegokolwiek to gwałt na zdrowym rozsądku.
    Raz ten zepsuty zegarek napisał coś pozytywnego, że plany segregacyjne nie są dobrym pomysłem…
    Po za tym to bredzi jak gomułka i jest pławdomówny jak tusk.

  2. jeśli masz dzieci i nie grozi im ospa , odra , gruźlica to jak myślisz ( o ile ) dlaczego , może to odporność wrodzona po swoich wolnych i bezpiecznych rodzicach

   1. Ja Pierre Dole

    Przykład odry. Od opracowania szczepionki do decyzji o obowiązkowym szczepieniu minęło 12 lat. Przez ten czas szczepionka została bardzo, ale to bardzo gruntownie przebadana. Jaki czas minął od opracowania szczepionki na koronawirusa do zapędów obowiązkowego szczepienia? Nie jestem zapalonym przeciwnikiem szczepień, ale nie dam sobie wstrzyknąć czegoś, co moim zdaniem nie przeszło pełnego cyklu badań. W pierwszej kolejności chciałbym zostać zaszczepiony przeciwko nowotworom, udarom i wylewom, cukrzycy, zawałom serca i innym chorobom, które zbierają nieporównywalnie większe żniwo niż koronawirus.

 2. Byłem tam a nie popieram żadnego ugrupowania i polityków wszystkich uważam za zło konieczne tylko chcę wolności a tego jeszcze trochę i zacznie nam brakować.
  Więc jeśli nie dogadamy się jako społeczeństwo i nie staniemy w szeregu do walki z tymi oszołomami to niestety będzie źle.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry