Strażnicy miejscy już “uzbrojeni” w kamery

Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Jastrzębiu-Zdroju wyposażeni zostali w kamery nasobne, które stanowić będą element ich codziennego wyposażenia.

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

Pomimo trwającej w Polsce i w Czechach sytuacji pandemicznej, nie zwolniła tempa realizacja transgranicznego projektu realizowanego przez Jastrzębie-Zdrój oraz jego czeskie miasta partnerskie – Karwinę i Hawierzów, w ramach którego doposażane są jednostki straży miejskich z tych miast.

„Zakupiony w ramach projektu nasobny system rejestracji obrazu ma służyć poprawie bezpieczeństwa funkcjonariusza w jego codziennej pracy i transparentności prowadzonych działań. Dodatkowe wyposażenie strażników miejskich służyć ma ograniczeniu agresji ze strony osób, wobec których podejmowane są działania, ograniczy także bezpodstawne skargi na nieprawidłowe przeprowadzenie interwencji lub przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy. Zapis z kamer stanowić będzie ponadto materiał dowodowy wykorzystywany do poprawnej identyfikacji sprawców zdarzeń” – wyliczają strażnicy miejscy.

Kamery nasobne zakupione zostały w ramach projektu „Bezpieczeństwo bez granic – projekt współpracy Straży Miejskich z Jastrzębia-Zdroju, Karwiny i Hawierzowa”, dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego za pośrednictwem Euroregionu Śląsk Cieszyński w ramach Funduszu Mikroprojektów Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020 oraz budżetu państwa. (źródło: SM Jastrzębie-Zdrój)

  1. A to będą całą służbę nagrywać?? czy tylko to co chcą?
    Bo może być tak, że danego dnia nic nie nagrają….bo snów nie można nagrać 🙁

  2. A nie można tak przykładem Żor zlikwidować tych nierobów ?! Po za spalaniem paliwa w jeżdżeniu bez celu nic więcej nie robią ! Pieniądze zaoszczędzone na ich braku przeznaczyć na (JZPD) Jastrzębie – Zdrój Police Dept.

  3. “Bezpodstawne skargi”, tego już nie będzie, bo oczywiście nagranie to potwierdzi, co niestety trzeba z przykrością stwierdzić że ma to miejsce. Awaria kamerki
    “załatwi” zażalenie.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Geodezja

Sporządzenie mapy do celów projektowych, aktualizacja mapy zasadniczej, inwentaryzacja powykonawcza budynków, przyłączy, wytyczenie budynków, podział nieruchomości.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny