Strażnicy usuwają wraki, ale…

„W dniu 22 listopada Straż Miejska wydała decyzję dotyczącą usunięcia nieużywanego pojazdu marki Rover, pozostawionego przy ulicy Katowickiej. Wrak pojazdu usunięto z drogi w trybie art. 50a ust. 1 Ustawy Prawo o ruchu drogowym” – poinformowali miejscy strażnicy.

fot. SM Jastrzębie-Zdrój (archiwum)

„Za wrak uznawany jest porzucony pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub taki, którego stan wskazuje, że nie jest używany. Zgodnie z art. 50a ust. 1 Ustawy Prawo o ruchu drogowym auto może zostać usunięte z drogi przez straż gminną lub policję na koszt właściciela lub posiadacza z dróg publicznych oraz wewnętrznych, położonych w strefie zamieszkania albo w strefie ruchu. Pojazdy znajdujące się poza tymi miejscami nie mogą być odholowane w oparciu o wspomniane przepisy. Oznacza to, że jeśli nieużywany samochód zajmuje miejsce na osiedlowym parkingu, który nie jest częścią strefy zamieszkania bądź strefy ruchu, straż miejska nie może go odholować” – dowiadujemy się „z pierwszej ręki”. (źródło: SM Jastrzębie-Zdrój)

Wpisy na temat “Strażnicy usuwają wraki, ale…”

    1. Potrafisz czytać ze zrozumieniem skąd można odholować wraki? Raczej na pewno nie. Bo ten parking jest parkingiem osiedlowym jak również wraki te nie stoją w strefie ruchu.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?