Strażnicy wydają wojnę „kopciuchom”!

Od stycznia 2022 roku Straż Miejska rozpoczęła kontrolę domowych instalacji grzewczych pod kątem wymagań uchwały antysmogowej.

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

„Zgodnie z uchwałą antysmogową, kotły bez tabliczki znamionowej i kotły eksploatowane w okresie powyżej 10 lat od daty ich produkcji mogły być użytkowane tylko do końca 2021 roku. Docelowo w województwie śląskim dopuszczone będą do użytku wyłącznie kotły spełniające standard emisyjny co najmniej klasy 5. normy PN-EN 303-5:2012” – informują strażnicy miejscy.

„Wysokość mandatu karnego za niestosowanie się do powyższych ograniczeń może wynieść do 500 zł, a w przypadku zbiegu wykroczeń do 1000 zł, na przykład gdy następuje spalanie odpadów i eksploatacja niedopuszczonego do użytku urządzenia grzewczego. W przypadku gdy sprawa trafi do sądu, ten może wymierzyć grzywnę nawet w wysokości 5000 zł” – dowiadujemy się.

„Za utrudnianie lub udaremnienie wykonania czynności służbowych w trakcie przeprowadzania kontroli w zakresie ochrony środowiska przez osoby uprawnione przewidziana jest sankcja karna zgodnie z art. 225§1 kodeksu karnego, to jest pozbawienie wolności do lat 3” – pada na koniec. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

  1. Przejedzcie się ul. Wspólną w Bziu wieczorem to zobaczycie gdzie palą kopciuchami , idąc do pracy dostaję takiego przyśpieszenia że pierwszy jestem na przystanku MZK.

  2. Może Straż Miejska i Policja zainteresują się wreszcie samochodem Lincoln który blokuje ulicę Jasną. Ma numery rejstracyjne, czy tak trudno sprawdzić właściciela? W sobotę będzie już tydzień i jak stoi tak stoi. Jak długo jeszcze?

    1. Znajdź sobie numer telefonu do Straży MIejskiej lub policji i tam to zgłoś a nie zaśmiecaj bzdurnymi wpisami portali internetowych trollu.

  3. Pszczyńska 234 godz 8,30 z komina walił tak gęsty brunatny dym że do świateł na przejściu dla pieszych nic nie było widać

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry