Dzisiaj jest: niedziela, 12 lipiec 2020   Imieniny: Brunon, Jan, Weronika

- Niewykorzystane sytuacje się mszczą - ta wyświechtana piłkarska prawda będzie nas prześladować przy okazji wspomnienia o meczu GKS Jastrzębie z Miedzią Legnica, który powinien był zakończyć się wygraną naszego zespołu co najmniej 3:0, a tymczasem po ostatnim gwizdku sędziego było 2:2. Do 80. minuty gospodarze kontrolowali grę (po golach Wróbla i Alego), ale potem pozwolili rywalom na udaną pogoń. Należy wspomnieć, że przed meczem kibice odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, a w przerwie miał miejsce konkurs karnych dla sympatyków GieKSy. Zapraszamy do galerii zdjęć autorstwa Jana Kalinowskiego. Pełna galeria na www.gks1962.pl.

Piłkarze GKS Jastrzębie niestety nie zagrają o ćwierćfinał Pucharu Polski. We wtorkowy wieczór podopieczni Jarosława Skrobacza pechowo przegrali na wyjeździe ze spadkowiczem z ekstraklasy i swoim pierwszoligowym rywalem Miedzią Legnica po dogrywce 0:1. Decydujący gol padł w 108. minucie po strzale Dawida Korta, którego uderzenie trafiło w poprzeczkę, a następnie odbiło się od pleców interweniującego Grzegorza Drazika i tym samym znalazło drogę do siatki... Zapraszamy do galerii zdjęć z tego spotkania, na którym nie zabrakło jak zwykle mocnej ekipy fanów z Harcerskiej. Więcej zdjęć na www.gks1962.pl.

Piłkarze GKS Jastrzębie wygrali trzecie spotkanie z rzędu i tym samym zameldowali się na podium Fortuna I Ligi! Ekipa trenera Jarosława Skrobacza pokonała w pojedynku o sześć punktów Olimpię Grudziądz 2:0 po golach Bartosza Jaroszka i Damiana Tronta, ale suchy wynik w żaden sposób nie oddaje tego, co działo się na boisku. Wprawdzie spotkanie nie było pięknym widowiskiem, ale goście dosłownie... nie ugrali sztycha! Lider snajperów Afgańczyk Omran Haydary został przez nasz zespół całkowicie wyłączony z gry. Zapraszamy do galerii zdjęć z sobotniego spotkania. Więcej fotografii na www.gks1962.pl.

Piłkarze GKS Jastrzębie pokonali we wtorkowy wieczór w zaległym spotkaniu ekipę Wigier Suwałki 1:0, dzięki czemu powrócili po krótkiej przerwie do strefy barażowej o awans do ekstraklasy. Złotego gola dla podopiecznych Jarosława Skrobacza zdobył w 35. minucie Jakub Wróbel, który zachował najwięcej zimnej krwi po centrze z rzutu wolnego Farida Alego. Warto wspomnieć, iż w sektorze Wigier zameldował się... jeden kibic, który specjalnie dla swojej ukochanej drużyny przemierzył całą Polskę! Zapraszamy do galerii zdjęć z tego pojedynku. Więcej fotografii na www.gks1962.pl.

Piłkarze GieKSy zameldowali się w 1/16 finału Pucharu Polski! W środowy wieczór nasz zespół podtrzymał zwycięską passę, pokonując na Stadionie Miejskim Bruk-Bet Nieciecza 1:0 (0:0) po złotym golu Kamila Adamka na trzy minuty przed końcem zawodów. Goście nie zdołali odmienić losów rywalizacji i tym samym awans GKS Jastrzębie do 1/16 finału stał się faktem. - W kolejnej rundzie życzyłbym sobie naprawdę atrakcyjnego rywala. Myślę, że wtedy bylibyśmy w stanie trochę bardziej zapełnić te nasze trybuny - skomentował po meczu trener Jarosław Skrobacz. Pełna galeria zdjęć na www.gks1962.pl.

Ten mecz bolał niczym kanałowe leczenie zęba, ale zakończył się szczęśliwie! W sobotni wieczór piłkarze GieKSy pokonali po ciężkim spotkaniu ekipę Chrobrego Głogów 1:0 (0:0), a bohaterem dnia w naszych szeregach okazał się bramkarz Grzegorz Drazik, który w co najmniej dwóch sytuacjach zachował się wprost kapitalnie! Co ciekawe, kilka dni temu Grzegorz Drazik... ożenił się z Aleksandrą, więc chóralne „Drazik się żeni” długo niosło się po stadionie. Drugim z bohaterów GKS Jastrzębie był natomiast zdobywca złotego gola, Kamil Adamek. - Dziękuję tym wszystkim kibicom, którzy cały czas w nas wierzyli i nie rzucali wyzwiskami w zawodników - powiedział po meczu trener Jarosław Skrobacz. Zapraszamy do galerii zdjęć z sobotniego pojedynku! Pełna galeria na www.gks1962.pl.

Data 7 września na zawsze trafi do annałów Granicy Ruptawa. Tego dnia ekipa z Libowca uroczyście świętowała jubileusz 70-lecia założenia klubu. Przed południem na bocznym boisku rozegrany został turniej młodych piłkarzy (m.in. UKS Ruptawa i Orła Moszczenica), natomiast wczesnym wieczorem odbyły się oficjalne obchody, które koncertem uświetniły zespoły Redlin i Adagio. Gośćmi honorowymi spotkania byli zasłużeni dla klubu działacze „starej daty”. - Z okazji tego pięknego jubileuszu w imieniu całej śląskiej rodziny piłkarskiej składam wam serdeczne gratulacje i życzenia - powiedział Henryk Kula, prezes Śl. ZPN - Prezesowi Janowi Gabrysiowi życzę, aby wybudował w Ruptawie pełnowymiarowe boisko. Serdecznie ci dziękuję, bo wiem, ile robisz dla tego klubu - dodał szef śląskiej piłki nożnej. Zapraszamy do galerii zdjęć z jubileuszu.

Piłkarze GieKSy przełamali serię remisów pokonując przy pełnej kibiców Harcerskiej ekipę Odry Opole 2:0 (1:0). Bohaterem naszego zespołu okazał się Farid Ali, który zdobył oba gole dla gospodarzy. Szczególnej urody było pierwsze trafienie, bowiem Fara zapakował piłkę w okienko bramki rywali! Wynik mógł być jeszcze wyższy, ale w 49. minucie Dawid Gojny nie wykorzystał rzutu karnego. Warto wspomnieć o fantastycznej atmosferze na trybunach, gdzie zawisła m.in. żółta kartka dla Prezydent i Rady Miasta. Kibice GieKSy ani przez moment nie ustawali w kulturalnym dopingu, a w 86. minucie zaintonowali Mazurka Dąbrowskiego przypominając zarazem o rocznicy napaści Niemiec na Polskę. Zapraszamy do galerii zdjęć z sobotniego spotkania! Pełna galeria na www.gks1962.pl.

W sobotę przy ul. Kościelnej rozegrany został Letni Turniej Orła Moszczenica z udziałem drużyn z rocznika 2010 i młodszych. Piękna pogoda sprzyjała emocjom, a te były pierwszorzędne - w półfinale doszło do derbów między Orłem a GKS Jastrzębie, które zakończyły się triumfem gospodarzy 2:1! W finale drużyna z Moszczenicy mogła pójść za ciosem, ale w starciu z Level Wisłą Strumień zabrakło jej szczęścia w konkursie rzutów karnych. Brąz za sprawą pokonania RKP ROW Rybnik wywalczyli piłkarze młodej GieKSy, a kolejne lokaty zajęły: Polonia Niewiadom, Orzeł Palowice oraz Górnik Boguszowice. Warto dodać, że turniej odwiedził Jan Tomaszewski. Bohater z Wembley zawitał na Moszczenicę w towarzystwie posła Grzegorza Matusiaka, który objął honorowy patronat nad imprezą.