Strzelił dla Jastrzębia już 150 goli!

Maciej Urbanowicz (fot. M. Kowolik)

W ostatnią niedzielę hokeiści JKH GKS Jastrzębie pokonali na Jastorze ekipę GKS Katowice (3:1). Przyznajmy, że nie był to najlepszy mecz naszego zespołu, jednakże trzy punkty pozostały na jastrzębskim lodowisku głównie za sprawą fantastycznej postawy kapitana drużyny Macieja Urbanowicza, który zdobył drugą i trzecią bramkę dla JKH GKS.

Nie jesteśmy w stanie ocenić, które z tych trafień było efektowniejsze, jednakże oba zasługują na miano historycznych! Jak się okazuje, pierwsze z nich spowodowało, iż Urbanowicz zrównał się w liczbie ekstraligowych goli dla JKH GKS Jastrzębie z dotychczasowym liderem tej klasyfikacji Mateuszem Danielukiem. Ten 34-letni wychowanek naszego klubu przez niemal dekadę strzelił dla ekipy z Jastora 149 goli. I to właśnie golem nr 149 dla ekstraligowego Jastrzębia było trafienie „Urbana” z 35. minuty.

Na tym jednak rodowity gdańszczanin nie poprzestał. Zawodnik, który reprezentuje barwy JKH GKS już dziewiąty sezon (2009-2015 i od 2019), w 52. minucie ustalił wynik derbów pięknym strzałem w samo okienko i tym samym objął prowadzenie we wspomnianej klasyfikacji, a zarazem zdobył swojego gola nr 150!

– Jak skrupulatnie wyliczył nasz niezastąpiony archiwista Krzysztof Gorczyca, kolejne lokaty w tym zaszczytnym gronie zajmują Petr Lipina (127), Richard Bordowski (115), Leszek Laszkiewicz (107) i Richard Kral (102). Można przyjąć, że Maciej Urbanowicz jeszcze wyśrubuje swój rekordowy wyczyn, czego oczywiście z całego serca mu życzymy – informuje JKH GKS Jastrzębie za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej.

Maciej Urbanowicz będzie miał szansę dalszego poprawiania rekordu już w piątej w Nowym Targu oraz w niedzielę na Jastorze w starciu z Cracovią.

Przypomnijmy, że JKH GKS Jastrzębie występuje w ekstralidze nieprzerwanie od 2008 roku.

19.02 (d)

Wpisy na temat “Strzelił dla Jastrzębia już 150 goli!”

1. Kapitan z prawdziwego zdarzenia. Dzięki Urbi za grę dla naszej drużyny. Kolejnych pięknych, efektownych oraz zwycięskich bramek życzę. Hej, hej Jastrzębie!!!