Strzelili siedem goli Legii Warszawa

Żaki młodsze JKH GKS Jastrzębie (fot. Facebook / Akademia JKH)

Ekipa żaków młodszych JKH GKS Jastrzębie, czyli hokeistów do 11. roku życia, wywalczyła awans do wielkiego finału Hokejowego Pucharu Niepodległości, który odbędzie się w listopadzie w Łodzi. Zasięg i rangę zawodów można porównać do rozgrywanego w młodszej kategorii wiekowej Czerkawski Cup.

Podopieczni trenera Zbigniewa Wróbla uzyskali awans za sprawą zdobycia trzeciego miejsca w kwalifikacjach, które rozegrane zostały w Łodzi. Jastrzębianie pokonali Podhale Nowy Targ (9:4), Sokoły Toruń (6:2) i Legię Warszawa (7:4) oraz musieli uznać wyższość ŁKH Łódź (3:5) i Stoczniowca Gdańsk (0:5), który brał udział w zawodach jako “gość” (gdańszczanie będą walczyć o awans w turnieju w Elblągu).

Aktualnie znamy już pięciu finalistów Hokejowego Pucharu Niepodległości. Obok ŁKH Łódź i JKH GKS Jastrzębie awans uzyskały: Podhale Nowy Targ, Niedźwiadki Sanok i MOSM Tychy. Te dwie ostatnie ekipy okazały się najlepsze w kwalifikacjach w Oświęcimiu.

Kadra żaków młodszych JKH GKS Jastrzębie: Maksymilian Szczęsny, Marek Kucaj, Antoni Galant, Paweł Górny, Kacper Jasnos, Michał Kijas, Damian Maciejewski, Maksymilian Nietrzebka, Łukasz Sikora, Mateusz Wałęga, Olaf Dylewski, Nikodem Gigla, Wojciech Jacak, Mateusz Krzyształa, Jan Woźniak, Jakub Zając, Aleksander Rzekanowski, Julia Zawolik.

Źródło: jkh.pl