2.VfB Friedrichshafen352-1
3.Montpellier UC210-2
4.Vojvodina Nowy Sad200-2

Suwałki zasypane… Węglem!

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla nie pozwolili rywalom z Suwałk na sprawienie niespodzianki i w niedzielne popołudnie pewnie pokonali Ślepsk w trzech setach (21, 19, 20). Trzy punkty w Hali Widowiskowo-Sportowej praktycznie ani przez moment nie były zagrożone. Oznacza to, za podopieczni Andrei Gardiniego wygrali szesnasty mecz z rzędu!

Choć gospodarze byli zdecydowanymi faworytami pojedynku, to goście nie zamierzali łatwo oddać punktów. Dość powiedzieć, że w pierwszym secie suwalczanie prowadzili 4:2, zaś w połowie partii zdołali nadrobić wynik ze stanu 11:16 do 18:19. Główną rolę odegrał tu Andreas Takvam, którego zagrywka i blok pozwoliły rywalom na odzyskanie kontaktu. Potem jednak sytuacja wróciła do normy, gdy Jurij Gladyr w swoim stylu pocelował zagrywką (23:19), a następnie dzieła dokończył Jan Hadrava.

Drugi set był popisem Tomasza Fornala, który został później wybrany MVP zawodów. To właśnie przyjmujący Jastrzębskiego Węgla był tym człowiekiem, przy którego serwach nasz zespół poprawił rezultat z 8:7 na 14:7. Gospodarze prowadzili nawet dziewięcioma punktami, ale najwyraźniej postanowili zlitować się nad Ślepskiem i w końcówce nieco zwolnili tempo.

Więcej emocji przyniosła trzecia i ostatnia część gry. Wprawdzie na początku rywale nie zdołali przyjąć zagrywek Benjamina Toniuttiego i Jurija Gladyra, ale potem nadrobili stratę, utrzymując jednopunktowy dystans aż do stanu 16:15. Wtedy jednak pole serwisowe wrócił Toniutti, a jego koledzy zdobyli trzy punkty z rzędu. Tę przewagę mistrzowie Polski dowieźli do końca spotkania i tym samym szesnasta wygrana z rzędu stała się faktem.

Dodajmy, że na miano pechowca dnia zasłużył niestety Stephen Boyer, który w pierwszym secie pojawił się na boisku po długiej przerwie spowodowanej kontuzją, natomiast w drugim opuścił parkiet w efekcie urazu palca. Na razie nie wiemy, czy wiązać się to będzie z kolejną pauzą Francuza.

W środę Jastrzębski Węgiel zakończy zmagania w fazie grupowej Ligi Mistrzów pojedynkiem z VfB Friedrichshafen, zaś za tydzień czeka nas wyjazd do Zawiercia. przypomnijmy że to właśnie Aluron Warta jako ostatnio pokonała „pomarańczowych”.

13 lutego 2022, Jastrzębie-Zdrój, 14:45
Jastrzębski Węgiel – Ślepsk Suwałki 3:0 (25:21, 25:19, 25:20)

Jastrzębski Węgiel: Hadrava, Toniutti, Gladyr, Wiśniewski, Clevenot, Fornal, Popiwczak (libero) – Boyer, Tervapotti, Szymura, Macyra.