Świątecznie w nowej Sali Koncertowej

Dźwięki najbardziej znanych kolęd polskich i zagranicznych popłynęły w czwartek, 16 grudnia, w nowo wybudowanej Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Jastrzębiu-Zdroju. Sala wprawdzie nie została oficjalnie otwarta – uroczystość przesunięto na marzec przyszłego roku – jednak dyrektor szkoły Gabriela Jaworska zdecydowała, że w ramach jej testów odbędą się pierwsze wewnętrzne koncerty – również ze względu na szczególny przedświąteczny okres.

Wczorajszy świąteczny i kolędowy koncert został zaprezentowany środowisku szkolnemu. Od razu wzbudził duże zainteresowanie. Niestety, limity pandemiczne uniemożliwiły wszystkim chętnym jego wysłuchanie, ale dyrektor Jaworska już postanowiła, że zostanie powtórzony w styczniu, zaraz po Nowym Roku.

A było czego i kogo posłuchać. Szkoła zaprezentowała, co najlepsze. Wystąpili soliści, duety, trio, a także orkiestry: dęta i smyczkowa, chór i szkolny Big-Bend. I tylko ograniczenie czasowe spowodowało, że nie mogło ich wystąpić więcej. Publiczność reagowała bardzo żywo, a w pewnym momencie włączyła się do wspólnego śpiewania. Rada Rodziców przygotowała słodkie upominki dla wykonawców. Na pewno też dużą atrakcją dla uczestników była nowa Sala Koncertowa. Jej nowoczesna aranżacja, wystrój, a przede wszystkim możliwości akustyczne robiły rzeczywiście duże wrażenie Oby takich, i w ogóle koncertów, było tu jak najwięcej!

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry