Światła na Arki Bożka? Miasto apeluje o cierpliwość!

fot. Marek Wróbel (archiwum)

Ponawiamy pytanie, co z sygnalizacją świetlną? Rzecz jasna, mowa o miejscu, gdzie zbiegają się ulice Podhalańska, Arki Bożka i ks. J. Popiełuszki. Swego czasu, jeszcze ustami Katarzyny Wołczańskiej, ówczesnego rzecznika prasowego, miasto tłumaczyło, że światła w tym miejscu to „zabytek klasy zero”. „Czy zamierzacie je naprawić, zainstalować nową sygnalizację, a może zrezygnować z niej całkowicie?” – dopytywaliśmy w jastrzębskim magistracie.

Pytanie wydaje się o tyle zasadne, że jak można odnieść wrażenie, co poniektórzy kierowcy zaczynają już tracić cierpliwość. „Czy ktoś wreszcie naprawi te cholerne światła na skrzyżowaniu obok targowiska?! Od dwóch tygodni korki się nie kończą! Zakorkowana ulica Zielona, Arki Bożka oraz inne drogi! Na litość boską, to jest takie trudne?!” – pyta nasz Czytelnik.

„Zleciliśmy naprawę wspomnianej sygnalizacji świetlnej. Najszybciej jak tylko to możliwe, uszkodzone elementy zostaną wymienione. Prosimy kierowców o cierpliwość, w najbliższych dniach wszystko powinno wrócić do normy” – przekonuje Izabela Grela, naczelnik Wydziału Informacji, Promocji i Współpracy Zagranicznej.

 1. Pani prezydent nie ma czasu albo pieniędzy na naprawę świateł.bo ważniejsze jest sadzenie kwiatków na kolanach albo plewienie klabow i kupowanie drogich kamieni na nich.na to pieniądze na ale na naprawę świateł lub modernizację skrzyżowania to już kasy brakło.Tej pani to już naprawdę brak klepki

 2. Nie jest tak źle, wystarczy uruchomić trochę szarych komórek, a marudom zaraz i światła będą przeszkadzac.

  1. Ta przebudowa potrzebna jak psu kleszcz,wystarczyło na wspomnianym skrzyżowaniu wybudować rondo, po co na Podhalańskiej po dwa pasy ruchu. Nie tak dawno na przeciw lidla kładli rurę od gazu a teraz nad nią zrobią jezdnię?

  2. Zlecenie naprawy świateł też musi nabrać mocy urzędowej,ciekawe tylko jak długo. A Podchalanska to łata na łacie.

  3. Rondo?!! To. Może lepiej estakadę nad blokami?! Byle krzyżówka a geniusze nie dają rady bo światła zgasły! Proponuję spacer Wózki po 200 koni a jeden z drugim nie umie się zebrać z byle krzyżówki Żal mi takich asów Kominów nie widać to bez navi do domu nie umie trafic Policja powinna.walic mandaty za utrudnianie ruchu

  4. Kilka lat temu kolega miał firmę a ja mu pomagałem na wariackich papierach. Między innymi serwisował światła na 3 skrzyżowaniach w Żorach i 2 w Wodzisławiu. Poza tym oświetlenie i inne bzdety elektryczne w okolicznych miastach byle nie w Jastrzębiu bo tu nie idzie się dopchać do korytka.
   W Żorach od momentu zgłoszenia przez kogoś z infrastruktury UM miał czas 6 godzin na usuniecie awarii i za to miał płacone. A potem płacił sam kary umowne. W Wodzisławiu było to 12h. A w Jastrzębiu ktoś leci w kulki od tygodni i może tak być?
   Skrzyżowanie ul. Pszczyńska i Aleje światła działają niepotrzebnie z kierunku głównego „Aleje-Pszczyńska w kierunku Pawłowice” Jak by kogoś to interesowało to obok na skrzyżowaniu jest skrzynka do przeprogramowania z pilota a nawet ma swoje własne przyciski do programowania w środku.
   Dodatkowo sygnalizacja ta może obsługiwać urządzenia radarowe upłynniające ruch – taka sztuczna inteligencja – przydało by się to włodarzom w gmachu hrabiny.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry