Szachista numer trzy w Polsce!

Bartłomiej Niedbała (w środku); fot. Facebook / UKS Pionier

Bartłomiej Niedbała wywalczył brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Polski do lat dwudziestu w szachach, które rozegrane zostały w Pokrzywnej u stóp Gór Opawskich. Reprezentant UKS Pionier zdobył w sumie 6,5 pkt., ustępując jedynie Jakubowi Kosakowskiemu (Stoczek 45 Białystok) i Antoniemu Kozakowi (Skoczek Sędziszów), którzy zgromadzili po 7 pkt.

W swoich dziewięciu pojedynkach Niedbała nie zaznał porażki. Jastrzębianin wygrał cztery pojedynki i pięciokrotnie zremisował, w tym ze wspomnianym Kosakowskim. Dodajmy, że zdobycz naszego szachisty to jeden z największych sukcesów jastrzębskich Pionierów w tym roku.

Obok Bartłomieja Niedbały w imprezie w Pokrzywnej wzięło udział jeszcze sześcioro zawodników naszego klubu. Spośród nich w pierwszej dziesiątce krajowej elity młodych szachistów zameldowała się też Zuzanna Adamczyk, która wywalczyła ósme miejsce w rywalizacji pań. Adamczyk zdobyła w sumie 5,0 pkt. za cztery zwycięstwa i dwa remisy. Ponadto jastrzębianka poniosła dwie porażki, w tym z mistrzynią Michaliną Rudzińską (Strzelec Strzelce Opolskie).

W imprezie walczyli także: Lena Obrochta (16. miejsce), Michał Redzisz (20.), Julia Salamon (21.), Kamil Warchoł (33.) i najmłodszy w tym gronie Antoni Radzimski (34.), młodszy od złotego medalisty o… dziesięć lat.

Kadra UKS Pionier w Pokrzywnej

Źródła: Facebook / UKS Pionier, chessarbiter.com

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?