Szachowy wicemistrz Polski!

Bartłomiej Niedbała (fot. Facebook / UKS Pionier)

W minioną niedzielę w Szklarskiej Porębie zakończyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów do lat osiemnastu i szesnastu. W tej prestiżowej imprezie udział wzięła pięcioosobowa ekipa UKS Pionier Jastrzębie, spośród której najlepiej spisał się Bartłomiej Niedbała. Urodzony w 2004 roku jastrzębianin wywalczył srebrny medal wśród osiemnastolatków, ustępując jedynie Pawłowi Teclafowi (Ormuzd Kartuzy), a zarazem pozostawiając w pokonanym polu ponad czterdziestu najlepszych polskich szachistów młodego pokolenia!

W drodze do wicemistrzostwa kraju Bartłomiej Niedbała odniósł w dziewięciu rundach cztery zwycięstwa i pięciokrotnie remisował z rywalami (w tym ze “złotym” Teclafem). Oznacza to, że nasz zawodnik pozostał niepokonany w tym niezwykle wyrównanym turnieju. Podium wśród 18-latków uzupełnił Jonasz Baum (UKS Czternastka Warszawa).

Obok Bartłomieja Niedbały bardzo dobre występy zanotowały także nasze panie, które zameldowały się w czołowych dziesiątkach imprezy. Lena Obrochta z dorobkiem pięciu zwycięstw i dwóch remisów zajęła ósmą lokatę wśród 16-latek, zaś Zuzanna Adamczyk (cztery zwycięstwa, trzy remisy) była dziesiąta w gronie 18-latek.

Stawkę naszych reprezentantów u stóp Szrenicy uzupełnili Wiktoria Zniszczoł (19. miejsce wśród 18-latek) i Mateusz Dziendziel (30. miejsce wśród 16-latków).

Źródło: chessarbiter.com, Facebook / UKS Pionier

Komentarze

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Najnowsze informacje

Zapowiedzi

Galerie zdjęć

Przewiń do góry
Poprzedni
Następny