Szczepienia w Jastrzębiu potrwają… 10 lat?

We wtorek, 26 stycznia, odbył się czat z prezydent Anną Hetman. Jak można się było spodziewać, najwięcej pytań dotyczyło… szczepień w naszym mieście.

fot. pixabay

„My jako miasto nie jesteśmy organizatorami i tak naprawdę w ogóle nie bierzemy udziału w całym procesie tych szczepień. Natomiast te pytania chyba faktycznie najczęściej trafiają do nas. Zdaję sobie sprawę z tego, że jest ogromny problem, jeśli chodzi o szczepienia. Jest bardzo duża dezorientacja i chaos w tym wszystkim, ale całym kordynatorem, tutaj, na województwo śląskie, jest wojewoda” – zauważa prezydent Anna Hetman.

„I muszę Państwu powiedzieć, że osobiście jestem bardzo zaniepokojona, bo jeśli organizacja nie zmieni się i tak jak dotychczas na każdą przychodnię będą spływały tak małe ilości szczepionek, to… aż sobie zanotowałam… bo mamy w tej chwili 68 tysięcy osób powyżej osiemnastego roku życia (…) a my na teren Jastrzębia otrzymujemy dla dziewięciu poradni, które zapisały się i zadeklarowały chęć szczepień, trzydzieści szczepionek na każdą, co daje nam 270 szczepionek na całe miasto (…) I gdybyśmy chcieli zaszczepić całe nasze społeczeństwo, to trwałoby to przy tym tempie dziesięć lat. A te osoby z grupy 70+… trwałyby te szczepienia dwa lata” – padło w czasie niedawnego czatu.

 1. Przychodnia na ul. Harcerskiej to twierdza. Nie można się dodzwonić, dostać do lekarza. Panie z rejestracji ubrane, jakby walczyły na pierwszej linii frontu, niegrzeczne, bez empatii dla pacjentów, a przecież to one są na usługi pacjenta nie odwrotnie. Kierownictwo przychodni wystawiło swoich pacjentów do wiatru, nie starali się,aby być punktem szczepień ( za dużo pracy, żeby jeszcze szczepienia brać na siebie). Przykre, że nie ma na nich sposobu. Skoro się zaszczepili, są po drugiej dawce to dlaczego dalej są zamknięci? Czego teraz się boicie ? Chyba spotkania z pacjentami, krytyki i braku profesjonalizmu i zwykłej przyzwoitości. Czas odejść, tacy ludzie psują tylko opinię służbie zdrowia z naciskiem na służbie.

  1. szczególnie po szczepionce AstraZeneca gdzie białko pobrane od szympansów. Tym bradziej ze nie zalecają szczepienia ludzi po 60 roku życia i przed 18. To mówi wszystko.

 2. Szczepienia będą trwały 10 lat i bardzo dobrze ,taka nowinkę powiedziała kobieta z klubu PO ,jadą na jednym wózku niegospodarności ,klamst i pogarda tak jak robią włodarze innych miast ,np.Warszawy ,Gdańska ,łodzi to jest ich myślenie a fotele wrosły im w du…y ,to jest ich cel żeby normalnych ludzi niszczyć .

 3. Wiadomo że najwięcej komentarzy piszą radni, zamiast zająć się tym co mogą zrobić dla miasta i jego mieszkańców. Przecież biorą duże pieniądze za nić, bez jakiejkolwiek odpowiedzialności. A miasto wiadomo że upada, bo górnictwo już ledwo ciągnie, a tu jeszcze przekręty milionowe w JSW.

 4. o znalazła się druga dulkiewicz która zabiera głos w sprawie która ją nie dotyczy,hrabianko skoro tak wyliczyłaś ile będą trwać szczepienia to powiedz kiedy doprowadzisz do otwarcia przychodni bo to już twoja sprawa.

 5. Budowa 15 (szt) mieszkań komunalnych na wynajem pani prezydent zajmie trzy lata ( do końca kadencji. Budowa 400 mieszkań tyle jest oczekujących w takim tempie pani prezydent zajmie 80 lat. Brak mieszkań powoduje, że ludzie uciekają z tego miasta.

  1. Do piotra,seboca,ojojoj,dzordz czy jakos tak…nie jestem jakims zwolennikiem ah,bo drogę buduje mi już 6rok,ale jak czytam wasze bzdury….to mam o was tylko jedno zdanie….pisiury albo hejterzy….szczepionkami zajmuje sie rząd….a raczej nierzad…ktory was ,a raczej wasze umysly zagarnął….po prostu kupił ,tak jak komuna z obietnica eldorada po przyjezdzie do jastrzebia….mieszkanie,praca,itp….bo …u was ani szkoly nie ukończyłeś,do cywilizacji daleko,a tu ……mozna pluć na wszystko….bo nam sie należy…cytat za szydlo….pozdrawiam normalnych

   1. Dżordż Lowerboj

    Nie jestem za PiS, PO ani żadną inną oipcją polityczną.

    Wiesz za czym jestem? Tylko i wyłącznie za zdrowym rozsądkiem.

    A ty nawet nie potrafisz odróżnić krytyki od hejtu. Znaczy się, że do szkoły pod górkę miałeś, czy jak?

 6. 900 metrow ul. Mazwieckiej remontowano 2 lata.
  Ile trwaloby budowanie drogi nad Baltyk przez jastrzebskich urzednikow?
  Tysiaca lat by braklo. Tak, TYSIACA LAT!
  Chaos i duza dezorientacja w kazdym przedsiewzieciu, za ktore UM sie zabiera.

 7. W swoim czasie przyjdzie więcej szczepionek natomiast Anna H swoje nieudolne rządzenie przykrywa szxzepionkami a ile potrwa budowa own 20lat?ile potrwa budowa budynku w parku 20lat? Ile potrwa budowa mostu na osiedle zlote lany nigdy czy 30lat? Ile potrwa naprawa wszystkiego co psuje Anna H? 20lat?

  1. Dżordż Lowerboj

   Nie narzekaj, Anna H. ma przecież na swoim koncie mnóstwo sukcesów, na przykład ten… czekaj, jak on się nazywał, ten tego, nieważne, ale za to może się pochwalić tym… co wtedy kiedyś obok była ta, no wiesz przecież, każdy wie. Dlatego sam widzisz, że dalsze szukanie dziury w całym jest bezcelowe. Czuwaj!

   1. Do Jastrzob piszesz coś co nie trzyma się kupy ani dupy ,gdyby nie PiS to byś zbierał szparagi w Niemczech ,widać że prace masz ,szkoły ukończone ,i jesteś za POwcami nie dasz powiedzieć prawdy na swoich kolegów i koleżanki u was to tylko wy się liczycie i potraficie kłamać w żywe oczy ludzi ,dalej buduj drogę skończysz za 100lat życzę powodzenia przy budowie .Jedziesz w takim tempie jak się rozwija Jastrzębie i zarazem Jastrzębie się zwija ,i ludzie uciekają z Jastrzębia .

   1. Wiadomo, że te szczepionko to wielka niewiadomo. Czy ktoś ma możliwosć przeczytania skutków ubocznych tych szczepionek?!!!!! A jak wiadomo musi być napisane. Już nie wspomnę o szczepionkach AstraZeneca porażka białko od szympansa i 60 % skuteczności i takie badziewie maja zakupić.

 8. Podobnie jest z przychodnią na Szerokiej, ludzie niekompetentni nie potrafią obsłużyć pacjenta jak człowieka. Najwyższy czas to zmienić albo całkowicie zamknąć przychodnie.

 9. stary człowiek

  ta choroba to nowośc;a opracowanie nowych szczepionek trwa lata;a jak było przy tyfusie,grużlicy itp.chorobach;teraz nie sa grożne;ale szczepiono przez kilka pokoleń!!!nasze babki,dziadkowie pamietali rożne “hiszpanki” itp zarazy…setki tysiecy zmarłych na całym świecie……teraz laboratoria i produkcja opanowane przez wielki koncerny farmaceutyczne;i to one realizują”programy zdrowotne”….a poszczególne państwa są od nich uzaleznione;rok temu,kiedy wybuchła epidemia nie było podstawowych środków do zabezpieczen w ilości odpowiedniej do sytuacji;bo produkowane były w Chinach/maski,kombinezony,płyny dezynfekujące/;bo do Azji koncerny przeniosły swoja produkcję…a tam epidemia też była…mam rodzinę i znajomych we Włoszech,Niemczech,USA,Kanadzie ,Australii też nie sa zaszczepieni-nawet nie wiedza kiedy;a zaostrzenia są tam niekiedy-to zalezy jaki kontynent-większe niż u nas/i tam nie mówią o ograniczaniu wolności/;w Europie mamy dodatkowo ‘pośrednika” czyli UE; i odpowiednie “procedury” w dostawach;sterowanie centralne…..i “wytyczne’;”normy’;jak to działało rok temu pamiętamy….i haslo”wszyscy jesteśmy Włochami”/bo tam się to zaczeło/ i Włosi pierwsi padli ofiarą eurpejskiej “solidarności”…..

  1. stary człowiek

   a czy jest przymus?przecież i tak nie ma wystarczającej liczby dawek…….nie rozumiem tych emocji-zwłaszcza wsród ludzi,którzy nie wierzą w chorobę,nie stosują sie do zabezpieczen;bo ich to nie dotknie!więc i tak się nie zaszczepią……..wyleczą sie na świeżym powietrzu i w siłowni…co daj Boże!

 10. Krystyna Wieczorek

  To fakt… Tą przychodnie należy zamknąć, a panie z rejestracji przenieść. Lekarze od roku działają telef. No i mamy sukces. Brak chorych i umrzykow.

 11. Ale kto mówi że powyżej 18 lat młodzi bedą się szczepić?!!!! To trzeba zapytać dlaczego inne przychodnie nie zadeklarowały się szczepienia!!!!!! Nie chcą sobie robić kłopotu.

   1. Rumcajs .
    Włodarze miasta i przychodnie umywają rączki po co się starać ?zrobić coś dobrego dla mieszkańców ,siedzieć na dup…ch w ciepłych biurach ,Jastrzębie miasto górników ,kopalnie cały czas pracują ,pomimo tego jest b.duzo emerytów idą składki zdrowotne do ZUS i są odprowadzane podatki to należało by coś dobrego dla tych ludzi zrobić ,jest duże zainteresowanie szczepionkami starać się u wojewody o większą pulę szczepionek żeby ci ludzie się nie denerwowali a może uda mi się zaszczepić w Gdańsku .Mamy tak rozwojowe miasto żeby coś załatwić w ZUS to musimy jechać do Wodzisławia.Pozdrawiam panią prezydent ,radnych ,za ich ciężką pracę i życzę wytrwałości .

  1. Racja np. Przychodnia na Harcerskiej ma w nosie swoich pacjentów pani kierownik tak leniwa że lepiej nie pisać nic złośliwego po co się angażować niech pacjenci skamlą w innych jednostkach o szczepienie u innych pytanie skąd jesteś z harcerskiej a to idz do swojej przychodni Już chyba czas zreformować tę przychodnię na pierwszy ogień panie z REJESTRACJI TOTALNE DNO

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Badania prenatalne

Badania Prenatalne NFZ.
Wyliczenie ryzyka możliwości
wystąpienia chorób genetycznych,
wykluczenie wad rozwojowych płodu,
potwierdzenie dobrostanu płodu.

Czytaj więcej »

Geodezja

Sporządzenie mapy do celów projektowych,
aktualizacja mapy zasadniczej,
inwentaryzacja powykonawcza budynków i przyłączy,
wytyczenie budynków,
podział nieruchomości.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny