Szczepionki na grypę wciąż dostępne

fot. pixabay

„Seniorzy wciąż mogą zaszczepić się za darmo w dwóch przychodniach” – informuje jastrzębski magistrat.

„W ramach programu polityki zdrowotnej – w zakresie szczepień profilaktycznych przeciwko grypie – dla seniorów przygotowano ponad 2000 szczepionek dostępnych w 9 przychodniach. Szczepienia cieszyły się dużą popularnością. Do wykorzystania zostało jeszcze około 100 sztuk. Dysponuje nimi NZOZ Fundacja Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej po uprzednim telefonicznym umówieniu się na konkretny dzień i godzinę” – dowiadujemy się.

Informacja i rejestracja:

Przychodnia nr 1, ul. Górnicza 44, telefon: 32 75 63 236, 32 75 63 232;

Przychodnia nr 2, ul. Węglowa 4c, telefon: 32 75 61 154.

Szczepienia odbywają się do wyczerpania posiadanej ilości szczepionek. Z programu mogą korzystać jastrzębianie w wieku – 60-75 lat. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

  1. Nie szczepię sie po co mi to kiedys się zaszczepiłem i tak zachorowałem i powiedziałem że to ostatni raz jak się szczepię

  2. Mam skończone 75 lat, czekam w kolejce na powiadomienie z apteki Zdrowit, że mogę zrealizować receptę – trzecią z kolei, bo dwóch poprzednich skończył się termin ważności. Jestem w Zdrowicie zarejestrowany w kolejce w pierwszej setce, ale co z tego, kiedy wszyscy martwią się o szczepionki na covid 19, a nie potrafią zapewnić normalnym ludziom normalnej szczepionki przeciwko grypie sezonowej. Przykro było odchodzić spod Przychodni (w której aktualnie też był jej brak), gdzie mnie skierowano, bo dowiedziałem się, że szczepionka darmowa z puli Urzędu Miasta mi się nie należy, bo przysługuje mi szczepionka z puli Ministerstwa Zdrowia. W porządku, niech tak będzie, tylko proszę mi powiedzieć, czy mam udać się po tę szczepionkę pod siedzibę Ministra Zdrowia, bo osobiście czegoś tu nie rozumiem. Kiedy w jednej z aptek z ciekawości zapytałem ile dostali szczepionek, usłyszałem: “tylko osiem”. Jak na około osiemdziesięciotysięczne miasto to trochę za mało jak na jedną aptekę. Owszem, życzliwy pracownik pewnej przychodni powiadomił mnie, że na Boryni i kop JAS-MOS zostały szczepionki, zdesperowany odmówiłem. Jak na mój wiek to za daleko na s z w ę d a n i e się w nieznanym terenie i mógłbym usłyszeć, że mi nie przysługuje. Proszę bardzo, szczepionkę mogę zapłacić, ale w aptece nie w Katowicach czy Warszawie, ale w pobliskiej aptece.

    “Z programu mogą korzystać jastrzębianie w wieku – 60-75 lat. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)”
    Z poważaniem: anonimowy senior.

    1. To przykre, baaaardzo przykre. Hipokryzja rządu nie przekracza wszelkie granice. Z jednej strony taaaaak się “martwią” o seniorów, a z drugiej strony, tzn. tak na prawdę mają ich głęboko w poważaniu. Do takich osób jak Pan powinni sami przjeżdżać do domu i dowozić potrzebne rzeczy oraz zapewniać opiekę medyczną, w tym również szczepienia, jeśli ktoś chce, choć ja osobiście jestem pewien, że te szczepionki na grypę pomagają tyle, co umarłemu kadzidło, gdyż one są wymierzone zawsze w grypę zeszłoroczną, czyli tak jakby w zeszłoroczny śnieg 😉 Pozdrowienia dla Pana, jak również dużo zdrowia i pogody ducha życzy doktor.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Badania prenatalne

Badania Prenatalne NFZ.
Wyliczenie ryzyka możliwości
wystąpienia chorób genetycznych,
wykluczenie wad rozwojowych płodu,
potwierdzenie dobrostanu płodu.

Czytaj więcej »

Skup aut

Skup, złomowanie samochodów.
Gotówka i umowa od ręki.
Dojazd do klienta.
Wieloletnie doświadczenie i profesjonalizm.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny