Sześć milionów na nowe rondo

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

Kolejna jastrzębska inwestycja drogowa uzyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

„Nowe rondo zostanie zbudowane na skrzyżowaniu ulic Ranoszka i Armii Krajowej. Inwestycja ta znalazła się na liście projektów, które będą dofinansowane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Miasto otrzyma na ten cel 6 milionów złotych. W wyniku prac budowlanych dotychczasowe 6-wlotowe skrzyżowanie zostanie zabudowane 4-wlotowym rondem. Duże zmiany czekają również ulicę Wiejską. Zyska ona nowy przebieg od ulicy Ranoszka do Kolejowej, a przebudowie ulegną dwa skrzyżowania – z Wyszyńskiego i z Kolejową. W ramach prac wykonane zostaną również chodniki, oświetlenie oraz odwodnienie, a także dwie zatoki autobusowe na ulicy Armii Krajowej” – informuje jastrzębski magistrat. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

  1. Nie da się wszystkiego na raz zbudować. Wiadukt w centrum, wiadukt w Bziu, rondo w Moszczenicy, skrz. Rybnicka-Gagarina, skrz. Cieszyńska-Libowiec, droga na Wodzisław… Zamiast Passatem musiałbyś latać helikopterem Bell.

  2. Skrzyżowanie Rybnicka-Gagarina wola o pomstę!!naprawdę podziwiam tych biednych kierowców autobusów MZK jak kombinują żeby wjechać na Gagarina..a to są wylotowe do Żor, Katowice,Rybnik!!!!!!!a nie tam jakaś Moszczenica!!!ogarnijcie się urzędnicy!!!

  3. Jastrzębienin

    A na Rupatawie co z rondem – Libowiec – Cieszyńska-Wyzwolenia? Ile jeszcze wypadków musi się wydarzyć aby ktoś podjął decyzje???

    1. Właśnie kiedy ul. Stodoły będziemy mogli jezdzic w obu kierunkach. Co nas mieszkańców obchodzi jakiś remont na drugim końcu miasta.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?