Sześć milionów na nowe rondo

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

Kolejna jastrzębska inwestycja drogowa uzyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

„Nowe rondo zostanie zbudowane na skrzyżowaniu ulic Ranoszka i Armii Krajowej. Inwestycja ta znalazła się na liście projektów, które będą dofinansowane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Miasto otrzyma na ten cel 6 milionów złotych. W wyniku prac budowlanych dotychczasowe 6-wlotowe skrzyżowanie zostanie zabudowane 4-wlotowym rondem. Duże zmiany czekają również ulicę Wiejską. Zyska ona nowy przebieg od ulicy Ranoszka do Kolejowej, a przebudowie ulegną dwa skrzyżowania – z Wyszyńskiego i z Kolejową. W ramach prac wykonane zostaną również chodniki, oświetlenie oraz odwodnienie, a także dwie zatoki autobusowe na ulicy Armii Krajowej” – informuje jastrzębski magistrat. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

  1. Nie da się wszystkiego na raz zbudować. Wiadukt w centrum, wiadukt w Bziu, rondo w Moszczenicy, skrz. Rybnicka-Gagarina, skrz. Cieszyńska-Libowiec, droga na Wodzisław… Zamiast Passatem musiałbyś latać helikopterem Bell.

  2. Skrzyżowanie Rybnicka-Gagarina wola o pomstę!!naprawdę podziwiam tych biednych kierowców autobusów MZK jak kombinują żeby wjechać na Gagarina..a to są wylotowe do Żor, Katowice,Rybnik!!!!!!!a nie tam jakaś Moszczenica!!!ogarnijcie się urzędnicy!!!

  3. Jastrzębienin

    A na Rupatawie co z rondem – Libowiec – Cieszyńska-Wyzwolenia? Ile jeszcze wypadków musi się wydarzyć aby ktoś podjął decyzje???

    1. Właśnie kiedy ul. Stodoły będziemy mogli jezdzic w obu kierunkach. Co nas mieszkańców obchodzi jakiś remont na drugim końcu miasta.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Badania prenatalne

Badania Prenatalne NFZ.
Wyliczenie ryzyka możliwości
wystąpienia chorób genetycznych,
wykluczenie wad rozwojowych płodu,
potwierdzenie dobrostanu płodu.

Czytaj więcej »

Skup aut

Skup, złomowanie samochodów.
Gotówka i umowa od ręki.
Dojazd do klienta.
Wieloletnie doświadczenie i profesjonalizm.

Czytaj więcej »

Carte Blanche

Usługi wykończeniowe,
gładzie, malowanie, kafelkowanie
sufity podwieszane, sufity napinane,
panele podłogowe i ścienne,
montaż drzwi i parapetów.
meble na wymiar.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny