Szesnasty przełajowiec w kraju

Fot. Facebook / MTB Pressing Team

Lider MTB Pressing Team Tomasz Kubala ma za sobą niezwykle prestiżowy start w oficjalnych 85. Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Przełajowym, które zorganizowane zostały w Gościęcinie pod auspicjami PZKol. Nasz reprezentant wziął udział w rywalizacji najlepszych polskich Masters II B, zajmując ostatecznie 16. miejsce w tej kategorii.

Do pokonania uczestnicy mieli 16,8 km po niezwykle ciężkiej, skutej zamrożonym błotem trasie. Zmagania wśród Mastersów II wygrał Andrzej Kaiser przed Bogdanem Czarnotą i Mirosławem Bieniaszem. Szesnasty na mecie Kubala okazał się lepszy od dziesięciu konkurentów.

Tomasz Kubala podzielił się swoimi wrażeniami z mety. – Jak jest zima, to musi być zimno… jak mówi klasyk. Dałem z siebie wszystko, co miałem na teraz. Wystarczyło na 16. miejsce. Nie jest to moje marzenie, ale biorę, co jest. Warunki były nietypowe, błoto skute mrozem. Ważne, że dla wszystkich równe. Jedno jest pewne – kibiców miałem najlepszych! Zrobili mi niespodziankę, wykradli żonę i pełnym autem przyjechali do Gościęcina. Wielkie dzięki za kibicowanie – czytamy na oficjalnym klubowym profilu na Facebooku.

Dodajmy, że w całej imprezie w kilkunastu kategoriach wzięli udział najlepsi przełajowcy w Polsce.

Źródła: Facebook / MTB Pressing Team, pzkol.pl

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry
PSE
Trudny kompromis