Szpital nie informuje…

fot. WSS Nr 2

Jak już pisaliśmy, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju został przekwalifikowany na szpital jednoimienny. Przez cały weekend trwało wypisywanie „normalnych” pacjentów do domu, opcjonalnie – część z nich przetransportowano do placówek w Rybniku i Bielsku-Białej.

Chcieliśmy zapytać, jak wygląda aktualnie sytuacja w jastrzębskim szpitalu, okazuje się jednak, że polityka informacyjna placówki jest – pozostańmy przy tym oględnym stwierdzeniu – dosyć rygorystyczna. Jednym słowem, odesłano nas do Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, gdzie zapewne nasze pytania czekają w długiej kolejce.

A propos kolejek, w przestrzeni publicznej pojawiły się także „rewelacje” o karetkach z pacjentami z Covid-19 oczekującymi na przyjęcie do szpitala w Jastrzębiu-Zdroju. Niestety, z powodów, o których już pisaliśmy, nie udało nam się zweryfikować prawdziwości tego scenariusza.

Dziwi taka postawa szpitala, tym bardziej, że podstawowe informacje, o które zwróciliśmy się do władz placówki, mają niebagatelne znaczenie dla lokalnej społeczności i opinii publicznej. Wcześniej, jeszcze przed „drugą falą”, dostęp do tych danych był o wiele łatwiejszy. Ciekawe, co zmieniło się w tak zwanym międzyczasie?

Wpisy na temat “Szpital nie informuje…”

  1. Mizogin, nie podszywaj się pod dorosłego, tylko zajmij się nauką, bo jeszcze wiele przed Tobą, dzieciaczku.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry