Szpital nie informuje…

fot. WSS Nr 2

Jak już pisaliśmy, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju został przekwalifikowany na szpital jednoimienny. Przez cały weekend trwało wypisywanie „normalnych” pacjentów do domu, opcjonalnie – część z nich przetransportowano do placówek w Rybniku i Bielsku-Białej.

Chcieliśmy zapytać, jak wygląda aktualnie sytuacja w jastrzębskim szpitalu, okazuje się jednak, że polityka informacyjna placówki jest – pozostańmy przy tym oględnym stwierdzeniu – dosyć rygorystyczna. Jednym słowem, odesłano nas do Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, gdzie zapewne nasze pytania czekają w długiej kolejce.

A propos kolejek, w przestrzeni publicznej pojawiły się także „rewelacje” o karetkach z pacjentami z Covid-19 oczekującymi na przyjęcie do szpitala w Jastrzębiu-Zdroju. Niestety, z powodów, o których już pisaliśmy, nie udało nam się zweryfikować prawdziwości tego scenariusza.

Dziwi taka postawa szpitala, tym bardziej, że podstawowe informacje, o które zwróciliśmy się do władz placówki, mają niebagatelne znaczenie dla lokalnej społeczności i opinii publicznej. Wcześniej, jeszcze przed „drugą falą”, dostęp do tych danych był o wiele łatwiejszy. Ciekawe, co zmieniło się w tak zwanym międzyczasie?

Wpisy na temat “Szpital nie informuje…”

 1. Mizogin, nie podszywaj się pod dorosłego, tylko zajmij się nauką, bo jeszcze wiele przed Tobą, dzieciaczku.

 2. W Rybniku trudna sytuacja w szpitalu. 46 medyków dostało wypowiedzenia. Zagrożona kardiologia. 1 kwietnia oddziały mogą stanąć??? Tak podają media z Rybnika.

  1. Szpital w Rybniku jest zadłużony, powołano nowego dyrektora, sprawa dotyczy wynagrodzeń, umów itd.Szpital nadal działa, można zgłaszać się po pomoc. Porodówka działa. Na stronie szpitala są podane nr oddziałów i przychodni, gdzie można uzyskać informacje w razie potrzeby.
   Dużo zdrowia!

 3. Co się zmieniło ??? DUŻO WIĘKSA KASA i to b.dużo większa za pacjenta z covid.
  Szpital nie jest rentowny i każdy o tym wie. Generował duże straty, więc popróbowali z oddziałami z covidem. Udało się, kasa się zgadzała to teraz cały pod covid !!!!. A czemu nie podają danych i jakie z tego korzyści ?? Bo nikt nie może przecież patrzeć na ręce !!. Liczy się system i kasa z tego, a nie pacjenci !!. Nie masz covidu nie masz szans na leczenie, proste !!
  Co do lekarzy to większość podoba się taka sytuacja w szpitalu, jest wręcz wymarzona do kręcenia niezłych lodów na covid. A prywatnie śmieją się z covida i tak jak ktoś napisał wcześniej, bez masek itd. Ważne, że kasa się zgadza.
  Niech ich NFZ prześwietli odpowiednio za niewykonanie zapłaconych kontraktów !!!.

   1. Co cię to obchodzi skąd on ma takie informacje? A z ciebie taka lekaraka jak ze mnie ksiadz, Wiadomo że łókaz covidowe są prawie całe zapchane . Zresztą co ma PiS do tego ludzie to jak jakies matoły są. Nie potrafią myśleć, skoro jest dużo zarażonych to chyba logiczne, ze trzeba szpitale inne przystosowac do ludzi zakażonych bo szpitali zakaźnych nie jest dużo. Pacany jastrzębskie

     1. Ty tyle wiesz Jolka co z swojej miski zjesz. Zajmij się garami i gotuj obiad.

  1. Nie posz że tak się śmieją bo wielu z nich przeszło covida i wielu tez z poważnymi skutkami. To że sa pazerni na kasę lekarze to nie od dziś wiadomo

 4. co wy macie pretensje do lekarzy czy pracowników szpitala.Oni nic nie mają do powiedzenia. Teraz i tu rządzi pisowski wojewoda, on wydaje wszystkie dyspozycje rządu.Nauczyli się pisowcy że wszystko jest ich ale za nasze podatki i nasze składki zdrowotne.Wszystko co ma związek z kasą musi być jawne i przejrzyste ale nie za pisowskich mataczy.Już przestańcie pluć na lekarzy bo oni już tego bałaganu mają po dziurki w nosie.Ponadto część naszych mieszkańców głosowała na tę partie to teraz siedzieć cicho i cierpieć .Kupili was za 500 pln za chwilę będziemy za…………..za miske ryzu a oni się będą panoszyć na włościach obajtkowych. Ludzie zakażeni cowidem muszą być leczeni, też mi się to nie podoba,że nasz szpital został wybrany ale trudno każdy musi mieć prawo do leczenia.Pozdrawiam cały personel i zyczę dużo wytrwałości w tym trudnym okresie

  1. Przynajmniej coś dają, poprzednikom zawsze na wszystko brakowało.
   Oczywiście dla siebie nigdy nic nie zabrakło.

  2. Ty juz nie broń tych lekarzy bo ja akurat o wielu nie mam dobrego zdania żdziercy kasy a nawet już nie wpomne o traktowaniu pacjentów niech robią teraz i nie marudza bo nie moga na oddziałąch za kase przyjmować prywatnie co?

  3. Wyłącz tvn bo wyladujesz w Rybniku na Gliwickiej,nikt ci nie każe brać 500a co do bałaganu w służbie zdrowia to powodują go sami lekarze a szczególności pielęgniarki które teraz zachowują się jak najważniejsze osoby w państwie są chamskie i bezczelne.Łykaj dalej jak pelikan ta bzdety z tvn

 5. Telefonów też nie odbierają, poszczepili się i na ludzi wystawili du…e ale za 200 zł to covida już nie ma, nawet masek nie zakładają

 6. Lekarze zachowują się często jak chamy. Dzis czytałem w necie opis takiego zdarzenia: “Pani pielęgniarka poszła zgłosić do doktora, że jestem już z małym dzieckiem. Słów, które dochodziły z gabinetu, nie powinnam nigdy usłyszeć. Doktor do pani pielęgniarki mówił straszne słowa typu: “Wypie… za szklane drzwi z tym małym skur… z mutacją. Ty myślisz, że szczepionka mnie uchroni? Takie małe skur… są najgorsze” – opisuje czytelniczka.”
  To nie sa odosobnione przypadki u nas w szpitalu też buce pracują i myślą że moga ludzi z góry traktowac. Kiedyś kolega miał zabieg w innym mieście to chirurg przed znieczuleniem go powiedzia co pajacu panikujesz nie martw się reki ci nie utne.

  1. Żeby zrozumieć działanie państwowej “służby” zdrowia, trzeba je przeżyć na włanej skórze… Mnie wystarczyła obserwacja i “mądrości” przedstawicieli tego zawodu (a raczej kółka wzajemnej adoracji). Oczywiście są pozytywne wyjątki, jak lekarze ze stowarzyszenia TLMZ. Ale ich jest mało.
   I co was dziwi fakt, że popierdzielają bez masek? Oni dobrze wiedzą, że ten covid to operacja a nie realne zagrożenie (jest niebezpieczny dla osób chorych i starszych – jak i inne wirusy).
   Wyciągajcie wreszcie wnioski, kowidianie. Bez włączonego tv. Wystarczy połączyć kropki…

  2. To prawda z takimi odzywkami i arogancją. Dobrze że ci innej reki nie zoperował lub uciął bo czasem u nich tez się taż zdarza.

  3. Z chamem lekarzy spotkałem się nie raz
   Buta i myślenie że jest się ponad ludźmi to widać. Miałem kiedyś sąsiadkę lekarkę która traktowała swojego męża jak popychadło bo nie był lekarzem i zawsze był dla niej jak pachołek. Ale chłop zmądrzał i babę kopnął w tyłek a do tego byla ładna inaczej.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
Poprzedni
Następny