Szpital prosi o wyrozumiałość

Jak już informowaliśmy, zgodnie z decyzją Wojewody Śląskiego, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju od piątku, 16 października, staje się ośrodkiem przeznaczonym również dla pacjentów chorujących na COVID-19.

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia oddziałów dla osób zakażonych koronawirusem, szczególnie pod kątem opieki pielęgniarskiej i lekarskiej, wczoraj, 14 października, podjęto decyzję o wstrzymaniu przyjęć do szpitala związanych z zabiegami i badaniami planowymi. Szpital nadal będzie przyjmował pacjentów w sytuacjach ratujących życie, nagłych lub pilnych.

Wiadomo już, gdzie pojawią się łóżka „dedykowane” pacjentom chorującym na COVID-19. Mowa o Oddziale Gastrologiczno-Wewnętrznym (część), Oddziale Rehabilitacji (część), Oddziale

fot. WSS Nr 2

Nefrologiczno-Wewnętrznym (całość) i Oddziale Otolaryngologii (całość). W praktyce oznacza to, że hospitalizowane tam osoby zostaną przeniesione na inne oddziały w szpitalu.

Władze jastrzębskiej placówki wskazują także, że szpital musi zabezpieczyć – oczywiście, w zakresie swoich możliwości kadrowych – personel lekarski i pielęgniarski dla pacjentów z SARS-CoV-2. Ta sama prawidłowość dotyczy lekarzy anestezjologów, niezbędnych do obsługi respiratorów.

Biorąc to wszystko pod uwagę, apel, z jakim WSS Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju zwraca się do swoich pacjentów oraz mieszkańców, wydaje się jak najbardziej uzasadniony: „Mamy ogromną nadzieję, że wkrótce sytuacja epidemiczna pozwoli nam powrócić do standardowego funkcjonowania. Bardzo prosimy o wyrozumiałość i liczymy na słowa wsparcia ze strony mieszkańców naszego regionu”.

Wpisy na temat “Szpital prosi o wyrozumiałość”

  1. Jaka wyrozumiałość??!!…..Wasza decyzja pozbawiła mnie nadziei na funkcjonowanie bez bólu !!!!!!!!!. KASA SIĘ LICZY na nie pacjenci !!. Uwaliliście setki ludzi i macie to gdzieś.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Carte Blanche

Usługi wykończeniowe,
gładzie, malowanie, kafelkowanie
sufity podwieszane, sufity napinane,
panele podłogowe i ścienne,
montaż drzwi i parapetów.
meble na wymiar.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny