Szpital wstrzymuje przyjęcia, wszystko przez Covid-19

fot. KM PSP Jastrzębie-Zdrój

„Ze względu na rosnącą ilość zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 i konieczność zapewnienia chorym opieki, informujemy, że zgodnie z decyzją wojewody śląskiego Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju ponownie będzie udzielał pomocy pacjentom cierpiącym na COVID-19. Do piątku, 19 marca, powstanie 127 miejsc, w tym 10 łóżek dla dzieci” – informował WSS Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. Z uwagi na konieczność zabezpieczenia oddziałów dla osób zakażonych koronawirusem, podjęto decyzję o wstrzymaniu przyjęć do szpitala związanych z zabiegami i badaniami planowymi. Przyszpitalne Poradnie Specjalistyczne działają jak dotychczas.

Jak przekazała niedługo potem Izabela Domogała, członek Zarządu Województwa Śląskiego, odpowiedzialna między innymi za służbę zdrowia w naszym regionie, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju „będzie sukcesywnie zamieniał się w szpital jednoimienny”. W jastrzębskiej placówce zabezpieczone zostaną także łóżka – „na trzecim poziomie”, w sytuacji, kiedy pacjent zakażony Covid-19 potrzebowałby specjalistycznej opieki medycznej po zawale czy udarze. Jak zapewniła, samorząd województwa śląskiego nie pozostawi nikogo, czy to zakażonego koronawirusem, czy też nie, bez opieki, zaś potrzeby pacjentów z Jastrzębia-Zdroju ma zabezpieczyć szpital w Rybniku.

Słowo stało się ciałem… Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju został przekwalifikowany na szpital jednoimienny. Od piątku, 19 marca, trwało wypisywanie „normalnych” pacjentów do domu, opcjonalnie – część z nich przetransportowano do placówek w Rybniku i Bielsku-Białej.

Chcieliśmy zapytać, jak wygląda aktualnie sytuacja w jastrzębskim szpitalu, okazuje się jednak, że polityka informacyjna placówki jest – pozostańmy przy tym oględnym stwierdzeniu – dosyć rygorystyczna. Jednym słowem, odesłano nas do Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, gdzie zapewne nasze pytania czekają w długiej kolejce. A propos kolejek, w przestrzeni publicznej pojawiły się także „rewelacje” o karetkach z pacjentami z Covid-19 oczekującymi na przyjęcie do szpitala w Jastrzębiu-Zdroju. Niestety, z powodów, o których już pisaliśmy, nie udało nam się zweryfikować prawdziwości tego scenariusza.

  1. coraz więcej młodych leży na oddziałach covidowych w naszym szpitalu teraz zaczyna wirus zmutowany atakować młodych

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry