“Sztuka życia nie polega na mściwości”

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

Związek Sybiraków w Jastrzębiu-Zdroju uczcił pamięć Polaków, którzy zostali wywiezieni z terenów zajętych w 1939 roku przez Armię Czerwoną. W czwartek, 10 lutego, minęły dokładnie 82 lata od momentu, kiedy rozpoczęły się masowe deportacje polskiej ludności, znajdującej się pod okupacją radziecką.

„Należy o tym pamiętać, by przyszłe pokolenia nie popełniały tych samych błędów, co nasi przodkowie. Sztuka życia nie polega na zemście, tylko na szacunku dla drugiego człowieka, pomimo tego, że jest innego wyznania czy rasy. To też jest człowiek i o tym trzeba zawsze pamiętać. Przyszłe pokolenia, pamiętajcie, nigdy zemsty i nienawiści!” – podkreślał Ryszard Czernecki, przewodniczący Koła Związku Sybiraków w Jastrzębiu-Zdroju.

Przed pomnikiem Sybiraków na cmentarzu komunalnym na ulicy Okrzei zapłonęły znicze. Koło Związku Sybiraków w Jastrzębiu-Zdroju złożyło też kwiaty z szarfą z wymownym napisem: “Pamiętamy”. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

Wpisy na temat ““Sztuka życia nie polega na mściwości””

  1. zapraszam do świętochłowic zgody…chciałem przypomnieć że tam był obóz dla ślązaków,ak ,miejscowych niemców,powstańców śląskich…kto go prowadził?…pamiętajmy też o tych co tutaj cierpieli tylko że byli z tej ziemi,a piekło zgotowali im …..mam nadzieję że w końcu zrozumiecie nas ludzi pogranicza ,miejscowych,nasi dziadkowie nie mieli wyboru…

  2. Należnej zemsty nie wymyśli piekło./Ja więcej nie chcę ,wszak jestem człowiekiem./Spędziłem młodość wśród ofiar okrucieństwa./ Krwawych wspomnieniach tkwiących wciąż w pamięciach./Już dosyć nienawiści ,dosyć bezeceństwa./Wybaczyć? Nie! Nie mogę! ./ Sowieci to nie ludzie.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?