Szykują im wysokie napięcie

fot. pixabay

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. kontynuują prace związane z budową nowych linii elektroenergetycznych 400 kV relacji Godów-Pawłowice. Jest to inwestycja celu publicznego, która poprawi bezpieczeństwo dostaw energii elektrycznej w województwie śląskim. Zgodnie z ustaleniami z miejscowymi władzami samorządowymi i mieszkańcami, PSE przystępują do kolejnego etapu konsultacji społecznych, które pomogą wyznaczyć optymalny przebieg nowych instalacji przesyłowych.

W Jastrzębiu-Zdroju spotkania informacyjno-konsultacyjne odbędą się 30 i 31 marca 2022 roku w godzinach 10.00-18.00 w sali przyjęć hotelu „Dąbrówka” przy ul. 1 Maja 49. Spółka informuje, że do właścicieli, których nieruchomość znajduje się w obszarze planowanej inwestycji, zostaną wysłane indywidualne, pisemne zaproszenia na spotkanie.

Dla osób, które nie będą mogły uczestniczyć w spotkaniu w planowanym terminie, została uruchomiona strona internetowa https://podborze.pse.pl z interaktywną mapą, za pośrednictwem której można zapoznać się z przebiegiem linii względem konkretnych nieruchomości oraz przesłać uwagi do inwestora.

W przypadku pytań pracownicy PSE zapraszają do kontaktu za pośrednictwem adresu e-mail: podborze@pse.pl (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

 1. Trasa pójdzie zgodnie z planem zagospodarowania od godowa wzdłuż szotkowki na była Kwk Moszczenica a później dalej w kierunku Pawłowic pas ok 90m szerokości

 2. Wstawcie jakiegoś linka do przybliżonej lokalizacji/trasy tej że sieci. Bo jedni panikują bardziej od innych a ich nie dotyczy bo idzie to 3km od nich. No ale panika wskazana bo modna.

   1. A co ma do wytyczenia tej sieci Hetman. Z tej mapki wynika iż jedynie słuszna wizja Polski ma w głębokim poważaniu tzw. czynnik społeczny i miejscowe propozycje wytyczenia tej linii!!!!

 3. cyt: „…Taka sieć jest łatwa do uszkodzenia.”
  że niby co? Siekierą wyrąbiesz słupy, czy zarzutkę z buta i linki na przewody WN?
  Trochę za wysoko chyba… nie dasz rady… Taki z ciebie elektryk, jak z „koziej dupy ajzentasza”…

 4. Jaki jet w tym „cel społeczny” ?
  Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. robią swoje. Taka sieć jest łatwa do uszkodzenia.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry