“Ta wojna nie ma sensu…”

„Ta wojna, jak każda inna, nie ma żadnego sensu. Po raz kolejny przyniesie ludziom tylko cierpienie” – czytamy w przyjętym przez Radę Miasta Jastrzębie-Zdrój apelu w sprawie Pokoju na Świecie.

fot. pixabay

„Działania wojsk rosyjskich stoją w sprzeczności z podstawowymi zasadami prawa międzynarodowego i prawami normalnych ludzi do swobodnego życia i dokonywania wolnych wyborów. My, Polacy, doskonale pamiętamy o wielkich dramatach wszystkich narodów czasów II wojny światowej. Pokój i bezpieczeństwo obywateli Ukrainy, a zwłaszcza mieszkańców tak bliskiego nam Borszczowa, leży nam szczególnie na sercu” – podkreślają jastrzębscy radni.

„Apelujemy do rządów państw UE i NATO oraz całej społeczności międzynarodowej, by solidarnie stanęły po stronie wolności i prawa narodu ukraińskiego do życia w niepodległym państwie. Wzywamy wszystkich do obrony pokoju na świecie. Kierujemy słowa wsparcia i solidarności do mieszkańców Ukrainy” – pada na koniec.

 1. Witam wszystkich czy możecie wstawić na portal informacje dotyczące schronów w Jastrzębiu-Zdroju.
  Czy urząd miasta szykuje plany na przetrwanie, podczas ewentualnego wybuchu wojny ?

  1. Każda kopalnia na terenie Jastrzębia, no i Pawłowic ma swój schron. Niestety pod blokami już się nie budowało schronów. Pozostają piwnice bloków, ale one nie spełniają warunku izolacji i brak wyjść awaryjnych. Większych zakładów przemysłowych ze schronami w Jastrzębiu nie ma. Nie wiem, czy w magistracie czegoś nie zaadoptowali dla władz miasta…
   Hmm, możesz jeszcze jechać do POLSKICH schronów, zlokalizowanej po stronie czeskiej, a wybudowanych przez polaków w latach 30-tych XXw., przed II wojną do obrony polskich granic (to dla informacji tych, którzy nie wiedzą jak przebiegała granica polsko-czeska)

 2. Te wasze apele to możecie sobie wsadzić w ….. między bajki i czytać je dzieciom na dobranoc. Pożytek z tego będzie taki sam że można zasnąć przy tym.

  1. Ty sobie możesz wsadzić te apele w… (ale nie między bajki). I z tymi apelami w twojej d… e razem z twoimi dziećmi śpij sobie spokojnie aż do usranej śmierci i przynajmniej taki pożytek z tego będzie.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?