Te tablice zdyscyplinują kierowców?

fot. SM Jastrzębie-Zdrój

Jak informuje Straż Miejska w Jastrzębiu-Zdroju, kolejne trzy tablice z wyświetlaczem prędkości zainstalowano na terenie naszego miasta. Zlokalizowane zostały w następujących miejscach:

  1. ul. Powstańców Śląskich – dotyczy pojazdów nadjeżdżających od strony Żor w kierunku skrzyżowania z ul. Ludową i ul. Fredry;
  2. ul. Świerklańska przy skrzyżowaniu z ul. Łąkową – odczyt dotyczy pojazdów nadjeżdżających od strony Skrzeczkowic i Świerklan;
  3. ul. Świerklańska – skrzyżowanie z ul. Gajową – odczyt dotyczy pojazdów nadjeżdżających od strony Żor w kierunku ul. Edukacyjnej.

Wytypowanie w/w lokalizacji było podyktowane wnioskami kierowanymi ze strony sołtysów i rad sołeckich w trosce o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców. Koszt zakupu tablic wyniósł prawie 40 tys. zł, z czego 15 tys. sfinansowano z rezerwy Prezydenta Miasta.

„Mamy nadzieję, że urządzenia te przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa i zdyscyplinują kierowców do poruszania się w obszarze zabudowanym z dozwoloną prędkością” – słyszymy od strażników miejskich. (źródło: SM Jastrzębie-Zdrój)

  1. Może zamiast wydawania pieniędzy na siłę pod koniec roku warto się zastanowić jak realnie podnieść bezpieczeństwo w Naszym mieście. Kłania się ulica Wojciecha Korfantego kilka zaliczonych rowów w miesiącu-niedawno poprawiano profil zakrętu? . Nasze władze podejmą działania jak dojdzie do tragedii.

  2. Jak chcecie poprawiać bezpieczeństwo to nowy asfalt na tej świerklańskiej bo wygląda jak jeszcze do niedawna Północna albo i gorzej. Albo pasy chociaż wymalujcie na nowo bo nie wiadomo które są czynne. A nie przy wszystkich są znaki pionowe.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry