Te tablice zdyscyplinują kierowców?

fot. SM Jastrzębie-Zdrój

Jak informuje Straż Miejska w Jastrzębiu-Zdroju, kolejne trzy tablice z wyświetlaczem prędkości zainstalowano na terenie naszego miasta. Zlokalizowane zostały w następujących miejscach:

 1. ul. Powstańców Śląskich – dotyczy pojazdów nadjeżdżających od strony Żor w kierunku skrzyżowania z ul. Ludową i ul. Fredry;
 2. ul. Świerklańska przy skrzyżowaniu z ul. Łąkową – odczyt dotyczy pojazdów nadjeżdżających od strony Skrzeczkowic i Świerklan;
 3. ul. Świerklańska – skrzyżowanie z ul. Gajową – odczyt dotyczy pojazdów nadjeżdżających od strony Żor w kierunku ul. Edukacyjnej.

Wytypowanie w/w lokalizacji było podyktowane wnioskami kierowanymi ze strony sołtysów i rad sołeckich w trosce o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców. Koszt zakupu tablic wyniósł prawie 40 tys. zł, z czego 15 tys. sfinansowano z rezerwy Prezydenta Miasta.

„Mamy nadzieję, że urządzenia te przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa i zdyscyplinują kierowców do poruszania się w obszarze zabudowanym z dozwoloną prędkością” – słyszymy od strażników miejskich. (źródło: SM Jastrzębie-Zdrój)

 1. Może zamiast wydawania pieniędzy na siłę pod koniec roku warto się zastanowić jak realnie podnieść bezpieczeństwo w Naszym mieście. Kłania się ulica Wojciecha Korfantego kilka zaliczonych rowów w miesiącu-niedawno poprawiano profil zakrętu? . Nasze władze podejmą działania jak dojdzie do tragedii.

 2. Jak chcecie poprawiać bezpieczeństwo to nowy asfalt na tej świerklańskiej bo wygląda jak jeszcze do niedawna Północna albo i gorzej. Albo pasy chociaż wymalujcie na nowo bo nie wiadomo które są czynne. A nie przy wszystkich są znaki pionowe.

 3. Nigdy nie zdyscyplinują ja znam takich którzy jadą specjalnie szybciej i pobijają swój rekord za każdym razem jak twierdzą jara ich coraz to wyższy wynik ale są tez zawiedzeni bo powyżej 90 km nie pokazuje na Komuny Paryskiej chore zapiepszaja tak ze się domy przy drodze trzęsą !!!

 4. Dżordż Lowerboj

  To z całą pewnością poprawi bezpieczeństwo.

  Nic to, że nie ma chodnika ani pobocza, a dzieci tamtędzy chodzą do szkoły, ale jest tablica, więc wszyscy czują się bezpiecznie.

 5. Po co stawiać nowe – lepiej naprawcie stare.
  Na Pszczyńskiej nie działa już chyba z 4 miesiące.
  Na Cieszyńskiej koło OWN pokazuje prędkość rakiet startujących od 0 do 150km/h w zaledwie 1 sekundę.

  A może byś hetmanka z pilarska zajęła się sygnalizacją na skrzyżowaniu ulic Pszczyńska i Aleje?
  Ruch na i z kierunku Aleje prawie ZEROWY z racji zamknięcia drogi. Tam tylko ten znikomy odsetek aut do mieszkańców dojeżdżających jest. A światła działają jak by to była główna arteria wsi w tym kierunku.
  Jak ktoś z was nie wie to podpowiadam to można przeprogramować i wykonuje to serwisant zarządzający tym ustrojstwem. Raptem kilka minut roboty.
  Panuje ktoś nad tym burdelem jaki tworzycie w mieście?

 6. Co za bezsens i marnotrawienie pieniędzy…
  Jak to nie jest droga wojewódzka zrobić przejścia/hopki (jak na ul. Turystycznej).
  A na wojewódzkiej poprawić widoczność na skrzyżowaniach (np. wyciąć krzaki, usunąć/ograniczyć płoty i inne przeszkody, zamontować lustra) i skutecznie dbać o oznakowanie (zwłaszcza poziome). Można też rozbudować feralne skrzyżiwania o wysepki dla pieszych, lewoskrętu czy włączających się do ruchu…
  Przepraszam za garść logiki. To w czasach pospolitego lewactwa trochę naiwne…

 7. osiedle libowiec

  Na ul.Libowiec też jest taka zabawka, ale na początku/końcu ulicy. Na pozostałych odcinkach Libowca prawdziwy tor wyścigowy, szczególnie kierowców SPS. Jedyne rozsądne wyjście, aby ZNOWU nie zginęło dziecko na Libowcu, to fotoradary lub progi zwalniające.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Carte Blanche

Usługi wykończeniowe,
gładzie, malowanie, kafelkowanie
sufity podwieszane, sufity napinane,
panele podłogowe i ścienne,
montaż drzwi i parapetów.
meble na wymiar.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny