Tego dnia urzędnicy nie przyjmą petentów

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

Jak podają miejscy urzędnicy, w czwartek, 23 grudnia, w jastrzębskim magistracie będzie można załatwić swoją sprawę do godziny 15.00. Natomiast w Wigilię Urząd Miasta zamknie podwoje przed petentami. Zmiana godzin pracy w tygodniu przedświątecznym dotyczy zarówno magistratu, jak i punktu paszportowego, mieszczącego się w tym samym budynku.

Przypomnijmy, że mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju – już od kilku dobrych miesięcy – mogą zaplanować dzień, a nawet godzinę rejestracji pojazdu czy odbioru dowodu osobistego. Od 5 lipca wszystkie sprawy w Urzędzie Miasta i Urzędzie Stanu Cywilnego można załatwić bez konieczności telefonicznego umawiania się. Tego dnia uruchomiony został system kolejkowy, który, jak przekonują urzędnicy, usprawnił obsługę klientów oraz podniósł jakość i efektywność usług. I pomyśleć tylko, że wizyty w magistracie można teraz zaplanować nawet z dwutygodniowym wyprzedzeniem. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

 1. Prawdopodobnie nasz Urząd Miasta również nie będzie czynny w dniu 7 stycznia 2022r. – piątek, o czym warto poinformować petentów planujących wizytę w tym właśnie dniu. (Odebranie wolnego za niedzielę 26 grudnia)

 2. Pierwszy dzień świąt (25.12), wypada w sobotę, trzeba więc za niego wyznaczyć jakiś dzień wolny w tygodniu. Padło na Wigilię, jednak w piątki Urząd Miasta jest czynny do godziny 14 (6,5 h pracy), więc wciąż pozostało do wydania 1,5 h wolnego, żeby zostało oddane pełne 8 h pracy. Padło na 23.12 i dlatego Urząd jest otwarty do godziny 15:30. Nie ma tutaj żadnego uprzywilejowanego traktowania.

  1. ale 23-go też jest wigilia Wigilii… Ja, na ten przykład też chcę, aby było wolne w wigilię Wigilii…
   Sylwester jest wigilią Nowego Roku, ale 30-go grudnia zróbmy sobie wigilię Sylwestra, pliiiis… 😀
   Wigilia Świąt Bożego Narodzenia 24-go grudnia NIE JEST ŚWIĘTEM!!! To normalny, czarny dzień!
   A swoją drogą spytam, jak w kultowym filmie: “Aaa, wigilię organizujecie! Słusznie, a kiedy ją obchodzimy w tym roku?”

 3. Przepraszam ale w czwartek pracować powinni do 17:00
  Co to za przywileje?
  Ostatnio byli niezadowoleni z pracy i zarobków a teraz mają w d.. petenta?
  Sprzedawczyni w przysłowiowej biedronce nie ma tak lekko i nie narzeka jak urzędas.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
PSE
Trudny kompromis