Ten plac ma nową nazwę. Wiecie jaką?

Skwer Honorowych Dawców Krwi to nowa nazwa placu przy skrzyżowaniu alei Piłsudskiego i ulicy Solidarności. Mowa o „miejscówce” przed piekarnią „Kłos”.

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

Pomysł, by uznać zasługi honorowych krwiodawców, zaznaczając ich obecność w przestrzeni publicznej, wyszedł od Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Jastrzębie-Zdrój oraz Oddziału Rejonowego PCK.

„To miejsce w samym centrum miasta, codziennie przechodzi tamtędy wiele osób. Jastrzębie docenia i promuje krwiodawstwo. Chcemy nie tylko uhonorować i docenić krwiodawców, ale też popularyzować samą ideę, zachęcić innych, by, jeśli jeszcze tego nie robią, zaczęli oddawać krew. Zależy nam na tym, aby nie zabrakło jej nikomu” – mówi Andrzej Kinasiewicz, przewodniczący Rejonowej Rady HDK przy Oddziale Rejonowym PCK.

Propozycję przyjął Zespół ds. Nazewnictwa Ulic i Numeracji Porządkowej Budynków. Nazwa została już nadana. Niebawem na skwerze stanie tabliczka z nazwą. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

  1. Z całym szacunkiem dla Honorowych Dawców Krwi może warto aby Pani Prezydent oraz straż miejska najpierw zrobili porządek w przestrzeniach publicznych i doprowadzili niektóre miejsca do stanu oczekiwanego przez mieszkańców, tak aby można swobodnie w nich przebywać (np. przedmiotowy skwer oraz podziemia w jego sąsiedztwie) szczególnie jeżeli Pani Prezydent Anna Hetman tak docenia i promuje krwiodawstwo.

      1. Ha dobre to się powinno nazywać honorowy plac ćpunów bezdomnych i pijaków nawet nie idzie usiąść bo każda ławka zajęta tam nawet w upał przejść nie idzie bo smrod

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?