To było “tylko” krótkotrwałe użycie pojazdu

W sobotę, 12 grudnia, około godziny 21.30 na ulicy 1 Maja mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę forda, który jechał drogą jednokierunkową pod prąd. 22-latek miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Podczas sprawdzania w bazach policyjnych, okazało się, że jastrzębianin jest poszukiwany przez Biuro SIRENE oraz nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Kierujący nie był w stanie udowodnić, że pojazd należy do niego, uparcie powtarzał także, iż dopiero co go kupił. Ford został zabezpieczony na parkingu strzeżonym.

Następnego dnia do komendy zgłosił się prawdziwy właściciel pojazdu, aby zgłosić jego kradzież. W poniedziałek, 14 grudnia, mundurowi na terenie jednego ze sklepów zauważyli mężczyznę podobnego do osoby podejrzanej. 22-latek został zatrzymany. W trakcie wykonywanych czynności mundurowi ujawnili przy nim marihuanę. Śledczy przedstawili podejrzanemu zarzuty krótkotrwałego użycia pojazdu, posiadania środków narkotycznych, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz kierowania bez wymaganych uprawnień. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. (źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój)

Wpisy na temat “To było “tylko” krótkotrwałe użycie pojazdu”

  1. Cpunowi się pomyliło i w ten sposób wpadł. Dobrze ze akurat była tam policja tak miało być że miał wpaść w ten sposób

  2. Dżordż Lowerboj

    Oczywiście prawowity właściciel będzie sobie mógł odebrać swój ukradziony… wróć… przejęty w krótkotrwale użycie pojazd dopiero po zapłaceniu za parking.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
PSE
Trudny kompromis