“To jest wojna!” Tłumy na jastrzębskich ulicach!

Około 1200 osób… tyle, zdaniem jastrzębskiej policji, wzięło udział w poniedziałkowym, 26 października, proteście na ulicach Jastrzębia-Zdroju. Młodzi ludzie, bo to oni stanowili o sile wczorajszego wystąpienia, wyrazili swój sprzeciw… no właśnie… i tutaj zaczynają się przysłowiowe schody, ponieważ skandowane przez nich hasła w stylu „J…ć PiS!” czy „To jest wojna!” każą zastanowić się poważnie nad celem, jaki przyświecał protestującym. Nie zapominajmy także, że „pochód”, który przeszedł przez miasto – między innymi aleją Piłsudskiego – odbywał się w sytuacji zagrożenia epidemicznego.

Tym razem policjanci nie informowali, że zgromadzenie ma charakter nielegalny, koncentrując się na zapewnieniu warunków do bezpiecznego przemarszu. Podobnie jak w niedzielę, nikt z uczestników protestu nie był legitymowany, nikogo nie zatrzymano, nie „posypały się” mandaty.

 1. Świat umiera na brak MIŁOŚCI… Zło pokazuje swoją twarz. Mamy teraz jak widać do czynienia z cywilizacją śmierci!
  W głowie zadaję sobie pytanie, czy te biedne dzieci, które i może nie są zdrowe i piękne, jakby ich rodzice oczekiwali, naprawdę nie mają prawa żyć? Choćby kilka minut, dni, miesięcy po narodzeniu…? Czy aborcja faktycznie ukróci ich cierpienie? Przecież dziecko poddawane jest wtedy jeszcze większym mękom i cierpieniom, aniżeli jakby miało umrzeć naturalnie, bez ingerencji człowieka. Jest wiele na to dowodów i opinii środowiska medycznego. O jakie więc cierpienie chodzi? Liczy się często dla tych młodych kobiet tylko wygoda, przyjemności, a dobre jest tylko to, co piękne i zdrowe a to co brzydkie, chore trzeba wyrzucić do kubła lub dać do odpadów! Okropne rzeczy się dzieją i to musi się źle kiedyś skończyć .Wiele kobiet po aborcjach juz nie urodzi bo nie bedą mogły ponieważ mechaniczne uszkodzenie narządów w trakcie zabiegu nie pozwoli na zajscie w ciążę później. A Zaślepienie grzechem widać w tych ludziach. Przecież to nie pochodzi od Boga! Wiec warto się zastanowić od kogo?

 2. A gdzie sa gornicy dlaczego nie ma solidarności z kobietami zaszyli sie krety po ziemia i boja sie o swoj tylek wstyd ze kobiety musza walczyc same

  1. A ja bym chciała żyć w państwie gdzie polityk nie broni polityka sędzia nie broni swojego kumpla gdzie lekarz nie broni fuszerki lekarza gdzie każda władza nie kradnie gdzie każdy kto zawali coś odpowiada własnym majątkiem mam dość bylejakości mam dość kumplostwa mam dość partii każdej bo już wszyscy byli i wszyscy się zlajdaczyli a teraz skaczą sobie do gardeł wszyscy tacy sami nic się nie zmieni możemy obalać każdy rząd następny będzie za chwilę taki sam a może będzie jeszcze gorzej bo znów zaczynają podnosić głowę ci co byli tylko w innym garniturze ciekawe że ci co już byli teraz chcą zbawiać naród mają mowe pełna frazesów te całą rewolucja kobiet też za chwilę zezre te osoby przyjdą inni co będą zadać więcej każdy ma coś za paznokciami nawet te niby panie że strajku kobiet walczą o własne rodzinne interesy tak naprawdę to nas kobiety mają gdzieś mam dziecko niepełnosprawne kilkanaście lat żaden rząd nigdy nie pomagał o wszystko musiałam walczyć z rodziną ciekawe że teraz wszyscy atakują a gdzie byli przez kilkanaście ostatnich lat teraz okazuje się że połowa celebrytów ponoć poronila albo urodziło martwe dzieci nagle teraz wszyscy chcą dawać nam rady a gdzie była pani Kwaśniewska tuskowa Komorowska i inne przez te lata poprawiały makijaż przed zdjęciem dla jakiejś fundacji gdzie Owsiak a ten wyporzycza tylko zakupiony sprzęt pod jakimiś warunkami dla szpitali hospicjum strona lewa olala nas prawa strona coś tam dała dzięki Bogu mam jeszcze siły i kocham syna zawsze kochałam i nigdy przenigdy niezabilabym dziecka dla wszystkich wyrazy szacunku tym co kradli tym co kradną i tym co mają gęby pełne frazesów

  2. Bo górnik ma poszanowanie do zycia a nie do zabijania! Ulica nie jest miejscem do dyskusji. Dlaczego ludzie nie idą w marszu za zyciem tylko idą w marszu za śmiercią!Jak powiedział papież Franciszek”Aborcja nie jest prawem kobiety, ale karą śmierci dla niewinnego dziecka,któremu nie daje się dosłownie żadnej szansy! Prawo do życia oznacza pozwolenie na życie, a nie zabijanie” Miłość jest taka kiedy kocha się bez względu czy dziecko jest chore czy zdrowe! Ile zła wyszło na ulice te kobiety pogubiły się.

 3. Śmierć dziecka w drogach rodnych matki, do której dochodzi podczas aborcji przeprowadzonej w zaawansowanej ciąży z powodu jego choroby lub wady rozwojowej jest następstwem jego duszenia się, zaprzestania dopływu utlenionej krwi do dziecka. Towarzyszą jej ogromne cierpienia dziecka. Chyba dla dziecka juz tak bardzo kalekiego łatwiej odchodzić z tego świata w towarzystwie swoich bliskich niż w samotności być wyrwany , zabity w łonie matki swojej. To są wiesze cierpienia dla niego.

  1. Pamiętacie co było w Hiszpanii na dzień kobiet lewica zorganizowała wielotysięczne manifestacje po dwóch dniach już było tysiące zarażonych i w tysiącach umierali u nas będzie to samo a winnych niema to co się dzieje we Francji z podzynaniem gardeł i obcinanie głów jeszcze wam do zakutych łbów niedociera przecież oni przez lewicę są chronieni jako wspaniali uchodźcy co się zaczyna dziać w Holandii już nawet aborcja ma być przymusową

 4. Do tego stanu rzeczy doprowadzil PIS, prezes i spolka . Zeby w takim momencie pandemii wydac wyrok sadu (pseudo-nielegalnego) konstytuacyjnego.Za skutki odpowiedzialny jest PIS. A wczorajsze przemowienie prezesa dolalo oliwy do ognia. A to co wyprawia TVPis to w komentowaniu calego problemu to jest DNO.

  1. Jak wolność to wolność postuluje alkohol bez limitu wieku w sprzedaży pali. Mogę gdzie mi się podoba żadnych zakazów wolność narkotyki dostępne nawet pod szkołami wolność palę w piecu czymkolwiek nic nikomu do tego wolność nagabują dziewczynki też mają wolność wyboru albo kasa albo bida. Wolność według strajk kobiet czy wolność dla wybranych

   1. A ja się pytam jak rząd przejma kobietki że strajku kobiet to jak się niepodporzaktujesz ich wolnością to kula w łeb ich demagogi i frustracji to szafot przecież to do tego prowadzi to powtórka z czasów powojennych jak nie z mi tos wróg a ja chce żyć bez nakazów a wtedy będzie jeszcze gorzej tak było w Chinach za mao linczowano nauczycieli profesorów ludzi kultury przecież słuchając strajk kobiet pod płaszczykiem wolności daje się pozwolenie na zabijanie dzieci niepełnosprawnych starych niepotrzebnych słuchając tych kobiet wolność będzie tylko dla nich

  2. Lili.lewactwo zaczęło wojnę ,do swoich celów wykorzystują dzieci i młodzież ,zaraza szaleje na całym świecie ,dla lekarzy i ludzi jest to coś nowego lekarze przestrzegają ludzie sobie lekceważą i to co wyprawiają politycy opozycji i lewaki ,po trupach będą szli żeby zdobyć władzę i ryje swoje włożyć do koryta opozycja i lewaki zrobili zamach na ludzi słabych ,chorych i starych żeby zniszczyć nas .Lewaki i opozycja powinna odpowiedzieć za sytuację w kraju za wszystkie zniszczenia ,i poniżenia nas ludzi i napadów przez młodzież ,bo ja jako obywatel czuje się zagrożona przez zarazę i opozycję wraz z lewactwem ,Sejm to nie jest sejm to jest burdel ,to nie są posłowie to jest cholota ,zbieranina dziadostwa gdzie u tych chamskich ludzi brakuje kultury ,szacunku zebrało się towarzystwo idiotek ,co wy reprezentujecie nic ,nic ,kim wy jesteście bo dla mnie nikim komuna w Polsce nie zginęła zostali pachołki po komunie ,jak wy się zachowujecie jak wy wyglądacie i co wy znaczycie koryto wam się marzy ,i śmierć Polaków .

  1. Taka wyzwolona baba a nie ma pojęcia na jakim etapie jest płód w 4 tyg. Bo np zaczyna formować się serce w 22. dniu zaznaczają się w nim komory, które zaczynają się kurczyć. Mózg dzieli się na przodomózgowie, śródmózgowie i tyłomózgowie. Po obu stronach głowy powstają zalążki oczu i uszu. Ty to głupia babo nazywasz zygota?! Skoro w 4 tyg juz tak jest uformowane to co dopiero dalej. wieku trzech tygodni bije już serce ich dziecka, h dzieci miają już palce, stopy. Bo w 5 tyg. dziecko ma już własny krwiobieg, w którym zaczyna krążyć krew Dziecko jest od poczęcia! Nie idzie słuchac tych kobiet pełnych złą i jak łatwo potrafią zabić swoje dziecko. Najgorsze jest to że idą na menifestacje matki z swoimi córkami. Jak dają przykłada przecież ta córka jak pójdzie na jakąś dyskotekę da tyłek komuś i zajdzie w ciążę to pójdzie też zabic dziecko bo mamusia jej jest tak wyzwolona i jest za zabiciem. To się w głowie nie mieści zanik człowieczeństwa się robi.
   Później dla tych co zabiły swoje dzieci lista psychicznych następstw jest szczególnie długa. Często jest to wielkie poczucie winy i żalu, oznaki wewnętrznej, emocjonalnej śmierci, wewnętrznej pustki, depresja, stany lękowe, zachwianie poczucia własnej wartości, tendencje autoagresywne, nadużywanie alkoholu i narkotyków.
   Tu zacytuję kanadyjskiego lekarza pediatrę, dr Philip Ney, pracujący z wykorzystywanymi dziećmi, doszedł do wniosku, że istnieje silny związek między aborcją a złym traktowaniem dzieci.
   Gdy kobieta chce dokonać aborcji, musi przekroczyć w sobie pewien próg agresji. Trudno jest zabić dziecko.
   Dzieje się to często poprzez odczłowieczenie dziecka, kiedy ktoś twierdzi, że to przecież nie jest jeszcze żadne dziecko – i tego kłamstwa się trzyma. Jednak wskutek aborcji kobieta zostaje zraniona w swojej kobiecości i swym macierzyństwie.’
   Istnieją również statystyczne badania, które stwierdzają, że ci ludzie sami akceptują aborcję. Nie są w stanie kochać dzieci, ponieważ sami nie byli kochani, oczekiwani i przyjęci przez swoich rodziców.”Kiedy zorientujemy się, jak dużo kobiet przeprowadziło aborcję, kiedy zobaczymy, ile dzieci przeżyło śmierć swojego rodzeństwa, możemy sobie wyobrazić ogólny klimat, tzw. kulturę śmierci w społeczeństwie, w którym nikt nie może już sobie ufać, w którym nie ma stabilnych stosunków między ludźmi,”
   Tak samo jak się wypowiadała dr. Stummer,która się zajmuje zajmuje się pomocą ludziom cierpiącym na syndrom postaborcyjny w jednym artykule, że z mojego doświadczenia wynika, że 70 proc. kobiet cierpi na syndrom postaborcyjny. O reszcie kobiet, które nie cierpią, można powiedzieć, że go spychają do podświadomości. Wcześniej czy później pojawia się on jednak u każdej kobiety.
   Nie mogę tak po prostu wyjść na ulicę i zabić człowieka bez żadnych skutków dla mojej psychiki, mojego samopoczucia, mojego sumienia. Podobnie jest z kobietą, która także nie może zabić dziecka bez następstw dla jej przyszłego życia, jej psychiki, ponieważ w swojej podświadomości wie, że zabiła dziecko.
   Miałam przypadki kobiet, które kilkanaście, a nawet 20 lat po przeprowadzeniu aborcji zachorowały na raka. Bardzo często jest to rak piersi, ale również inne jego rodzaje. Chroniczne poczucie winy, które jest tłumione, prowadzi do obniżenia stanu odporności, a to z kolei zwiększa prawdopodobieństwo choroby nowotworowej.
   Pod koniec trzeciego trymestru ciąży, kiedy przeprowadzane są aborcje, koncentracja estrogenów we krwi przekracza wielokrotnie ich średni poziom. Taka koncentracja nie występuje nigdy w zwykłym cyklu, ani nawet w wypadku poronienia.

   Estrogeny powodują, że komórki w piersiach zaczynają rosnąć i dzielić się, co nazywa się w języku medycznym proliferacją. Komórki te są jeszcze niezróżnicowane, niewyspecjalizowane, a wiemy, że takie komórki łatwiej mogą się degenerować.
   Przy normalnym przebiegu ciąży, w 32. tygodniu, te gruczoły zaczynają się różnicować, tzn. powstają kanaliki mleczne, co znakomicie chroni kobietę przed rakiem piersi.
   Jeśli aborcji dokonano podczas pierwszego trymestru ciąży, szansa powstania raka piersi jest bardzo wysoka, szczególnie w przypadkach, gdy rak występował już w rodzinie lub jeśli dziewczyna jest jeszcze młoda, a później używa takich środków, jak np. pigułki antykoncepcyjne.
   Jeśli chodzi o następstwa psychosomatyczne, to kobiety często skarżą się na zaburzenia seksualności. Ponadto występują u nich niezogniskowane, rozwlekłe bóle brzucha, a także – bardzo często – migreny, zaburzenia snu oraz nocne koszmary.”

   A Wina nie leży jedynie po stronie kobiety. My wszyscy ją ponosimy, jeśli dochodzi do aborcji.Ponieważ wiele osób przymusza czasem kobiety do aborcji lub wywiera duża presję i te osoby sa współwinne zabicia człowieka.

  2. zarodek to bardzo wczesna faza rozwoju dziecka, ale przecież jest to już istota ludzka, człowiek, który ma w sobie – od momentu poczęcia, momentu połączenia się komórki jajowej z plemnikiem – wszystkie cechy człowieka, wszystkie cechy genetyczne. Już wiadomo, jaka będzie płeć, jaki kolor oczu, przypuszczalny czas trwania życia, charakter, zdolności itd. To nie jest tylko projekt człowieka, ale to już jest człowiek w najwcześniejszym etapie życia”

 5. Są to w większości dzieci, nastolatki i kobiety które nie chcą wiedzieć całej prawdy o tzw aborcji.
  Młodzież można bardzo łatwo zmanipulować.
  Dotyczy to również ideologii gender i tzw lgbt…

  1. Bardzo dobre slowa.
   Nudzi sie wam domu? No chyba ze w druga strone… protesty sa takie trendy wiec wyjde aby miec lajki na insta i fb.
   Z takim podejsciem daleko nie zajdziecie.
   Skonczcie ten protest bo to tylko na reke calemu NieRzadowi! Jestescie tylko ich pionkami!
   Wspomnicie moje slowa na zimą.

  2. Masz rację to nastolatkowie robiący co im się podoba nie mający żadnych wartości no bo kto miał ich tego nauczyć skoro za rządu tfuska radzice musieli wyjechać do szkopów na szparagi bi nie było co do gara wrzucić

   1. Przecież te matki tych nastolatek mówią przy nich i krzyczą na pochodzie ża są za zabiciem dziecka.To jak matka może cos takiego powiedzieć a później młoda dziewczyn się zastanawia czy też jej nie chcaiłą jej matka zabić ale się nie udało lub ile matką już może zrobiłą aborcji. Ile jest takich co biorąpigułki a później nie mogą donosić ciąż .Później kobieta nie wie, czy miała dziecko czy nie, ile dzieci zabiła… Wiele kobiet ma psychiczne problemy podczas dłuższego używania spirali czy pigułek. Przede wszystkim depresje i agresje . Zatrują ciało pigułkami i dziwą się że nie mogą później zajść w ciążę lub że dziecko może się urodzić chore.To wszystko nie jest bez wpływu na organizm.

  3. Koko.taka jedna z drugą idzie ?ona nawet nie wie po co idzie i niesie napis napisany na pudełku bo jej się nudzi ,ona musi się pokazać koleżanka a o tym że ma w domu rodziców lub dziadków takie coś się nie zastanawia ,chcecie aborcji ,czy jedna z drugą się zastanowiła co się dzieje po aborcji ,i jakie choroby czekają po zabiegach ,widać rozwrzeszczane lewackie maciory i obok niej dzieci w politykę wciągają nawet dzieci ,to nie są kobiety które mają klasę ,to wieśniaczki ,wulgarne rozjuszone jak byki na arenie ,panowie daleko od takiego czegoś ,taki ktoś zniszczy życie drugiej osobie bo takie coś nie nadaje się na żonę a tym bardziej na matkę swoich dzieci ,to są lenie którym pracować się nie chce ,jakieś zmutowane babo chłopy chodzące na prawo i lewo .

 6. Tak jak weszły w innym mieście do kościoła oszołomki i tam przed ołtarzem stanęła aktywistka z hasłem: “Módlmy się o prawo do aborcji”. Jak ktoś idzie z takim hasłem i prosi Boga który jest dawcą życia i wołają przeciwko 7 przykazaniu to chyba mądre to nie sa. Trzeba mieć na prawdę zryty mózg aby modl;ić się o takie rzeczy. Wyprane mają te mózgownice. Jak patrzę na te agresywne kobiety to sobie tak myslę że chyba tam je jakiś zły duch opanował bo zło samo krzyczy

 7. A pień drzewa ma więcej rozumu niż tego kobity tam krzyczące za zabijaniem swoich dzieci. Jak mozna nazwać później taką osobe kobietą, która powinna dawać schronienie nowemu życiu w swoim łonie! Ja jako mężczyna nie wiem czy mógłbym patrzeć na kobietę która zabiła własne dziecko. Bo to jednak zabójstwo to dlaczego za zabójstwo człowieka idzie się do więzienia a za zabójstwo nienarodzonego nie?! Przeciez to też człowiek tylko w miniaturce.

 8. Dziwię się jak te panny mogą czuć się kobietami wmawiają wszystkim że one rodzą i one mają prawo do decydowania o aborcji. Te niedojrzałe panny nie wiedzą że w tym proteście głównie powinni się odezwać Panowie bo właśnie to ich krzywdzicie panie rodząc im chore dziecko. A na proteście żebracie słowami Platformy Obywatelskiej bo właśnie jest pandemia i cały kraj ma ciężko a zmęczonego najłatwiej przekrzyczeć.
  Zamiast siedzieć w domu i ratować rodziny bo jest epidemia to krzyczycie, zarażacie się a wasze babki wstydzą się was.
  Wiem bo mam ciężko chore dziecko i to bardzo od urodzenia i żal mi tych co chcą a nie wiedzą co robią.
  Lepiej poszlibyście pokrzyczeć za lekiem na Koronowirusa.

 9. Efektem tego zdziczenia może być to, że znów wylansują nowego Hitlera a wtedy dziecko będące w łonie matki będzie zabijane razem z matką. Niestety – do tego to prowadzi!

 10. Te baby to mają nasrane w głowie , np. te młode nie wiedzą oco chodzi a protestują. Ten symbol czerwonej strzały to jest znak szatana,idzcie do kosciołów protestować a nie na ulicach,potem sie dziwicie że zakazenia są, 5 osób w grupie powinno sie spotykać a nie 1200, ogarnijcie mózgi zostancie w domu.

   1. Ciebie to nawet nie musi trafiać bo nie ma w co Bodzio ma racje o tym symbolu że też tą feministyczną czerwoną błyskawicę można porównać do wykorzystywanej przez hitlerowców podwójnej runy “Sig”. to prawda co pisze Bodzio bo w Piśmie Św. błyskawica oznaczała szatana.

   2. Do gościa. Ciebie też trafi na trzecim proteście . Ale korona . Wstydu nie masz narażając rodzinę. Ciekawe za czym protestujesz ? Musisz mieć poważny problem w głowie.

  1. a u mnie na skrzynce trasformatorowej tez taki znak wisi pt. UWAGA WYSOKIE NAPIECIE czyli z kosciolkow tez sycko usowomy bo jakas blyskawica ostrzegajaca przed pradem. No tak ta wasza wielebnosc to jedyna swiatlosc w tych sredniowiecznych dla was czasach

 11. Do przeczytania tak się kończy aborcja jakim stanem psychicznym “Halina ma 4o lata, jest przekonana, że zmarnowała życie. Uważa, że wszystko straciła przez swojego męża. Czasem, gdy siedzą wieczorem przed telewizorem, Halina wpada we wściekłość, krzyczy i wymyśla mu od najgorszych łajdaków. Potem płacze. Bierze leki na uspokojenie, ale to przynosi niewielką ulgę. Sięga po alkohol i pije razem z mężem. 22 lata temu, gdy zawierali związek małżeński, byli parą, która przede wszystkim pragnęła się dorobić. Gdy Halina zaszła w ciążę, mąż namówił ją, aby usunęła – uznali, że nie mają teraz dla dziecka odpowiednich warunków. Za rok i za dwa było podobnie, Halina usunęła nieurodzone dzieci jeszcze dwa razy. Gdy w latach 90. zapewnili sobie niezły standard materialny, zapragnęli, aby urodziło się dziecko. Teraz jednak okazało się, że Halina nie może donosić ciąży, kilkakrotnie samoczynnie poroniła. Halinę co jakiś czas ogarnia depresja, całymi dniami nic nie mówi, patrzy beznamiętnie w sufit, ma ogromne poczucie winy, wie, że zrobiła coś bardzo złego i nie wie, jak z tym dalej żyć. Przypadek Haliny medycyna określa jako „syndrom poaborcyjny”.
  ” raporty pokazują, że aborcja nie tylko zadaje śmierć dziecku, nie tylko ma kolosalne znaczenie dla zdrowia psychicznego i fizycznego kobiety, ale dotyka całego społeczeństwa. Z badań wynika, że 80 proc. badanych par rozpadło się po dokonaniu aborcji, wśród nich znaczna część to małżeństwa. ”
  Ból fizyczny tych kobiet jest jednak niczym w porównaniu z bólem duszy.

  1. Moja koleżanka dowiedziała się że po urodzeniu dziecko umrze. Po 5 dniach zmarło. Też wpadła w depresję. Nie wiem co jest dobre. Trudny temat….

 12. Skoro kalekie dziecko nie ma prawa do życia, to zgodnie z taką logiką kaleki dorosły i starzec też nie ma prawa do życia. Już hitlerowcy to przerabiali a teraz przerabia to Europa Zachodnia!

 13. Gdzi ejest POlicja? Przecież jest zakaz zgromadzeń! Powinny te wszytski osoby być ukarane przez policję i sanepid! Zdjęcia są i karać dowalić takie kary żeby rozum wrócił do głowy! Świat na głowie staje aby ludzie wychodzili skandować za zabójstwem dzieci! Do czego to dochodzi! W głowie się nie mieści aby iśc w takim marszu który promuje zabójstwo nienarodzonych dzieci! To sa ludzie wyzuci z wyższych uczuć. Zło się widać szerzy!

 14. Wszyscy zwracają uwagę na problem aborcji. A tu jest o wiele poważniejszy kłopot. Aborcja to była tą kroplą co przelała czarę goryczy i desperacji. Tymi protestami społeczeństwo daje znać, że nie podoba mu się taki sposób rządzenia. Milczące marsze, pisma, petycje ta władza ma w nosie. Górnicy czy rolnicy nie patyczkują się i wtedy nagle rządzący dostrzegają problem, o którym wszyscy wiedzą. Te protesty to jest krzyk rozpaczy przeciwko arogancji i bucie władzy. Tych afer to już nawet nie można policzyć. Dla przykładu prokuratura dostaje na tacy nagrania z żądaniem milionowych łapówek i co? Prokurator umarza sprawę, a do pudła idzie ten który ujawnił aferę. Prokurator nawet nie przesłuchał głównego świadka. Tego właśnie Polacy powoli mają już dość. Nieszczęściem tego kraju jest to, że wszystkie opcje polityczne rządziły i żadna się nie sprawdziła.

  1. Niestety nie mamy wykształtowanej w Polsce odpowiedniej klasy politycznej z powodu zaborów, okresu autorytaryzmu XX-lecia międzywojennego i później PRL-u. Do tego w Polsce od lat kler miesza się do polityki i władzy – no i mamy tego efekty.

 15. Z Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka: Każdy człowiek ma prawo do wolności od tortur i okrutnego, nieludzkiego, poniżającego traktowania. Także do zdrowia, w tym do zdrowia reprodukcyjnego. Ciekawe, że o naszych prawach w tym zakresie decyduje samotny człowiek z kotem, bez rodziny, bezdzietny – nie zdziwiłbym się gdyby był sfrustrowanym prawiczkiem i impotentem.

  1. Werka teraz to wielu impotentów jest wśród młodych nawet po 30 mają problemy nie trzeba być prawiczkiem durna babo. Samotni sa też w związkach ale skąd taka kobitka z jastrzębskiego sioła może wiedzieć, jak jej problemm jest to aby tipsy dobrze się trzymały a wiedzę czerpie z Pudelka.

 16. To idą koleżanki i koledzy Trzaskoskich po co maszerować po Jastrzębiu prosto iść do Warszawy przywitać słoiki .zaraza was dopadnie i będziecie kwiczeć jak świnie ,prosząc o pomoc bo nie zdajecie sobie sprawy jaka to okropna choroba .

 17. Czekam na ukaranie tych osób przeciez jest zakaz gromadzenie się wiecej niż 5 osób z poza rodziny! Prosze o podanie informacji ile ośób zostało ukaranych i dlaczego pozwolona na takie zgromadzenia na ulicy

 18. Okropne dziewuchy które chcą legalizacji zabicia swoich dzieci. teraz to aborcja dla wielu jest jak zjedzenie bułki z masłe, To idzie ku upadkowi i woła o pomstę do nieba! Zeby matka zabijała własne dziecko to juz nie mozę się nazywac matka – kobietą.

  1. Szanowny Panie,

   Brałam udział w tym proteście. Nie godzi się, by w sytuacji, w której mamy rosnące ilości przypadków zakażenia oraz upadającą gospodarkę, TK decydował się na interpretowanie Konstytucji, który godzi w kompromis, który był wyprowacowany niemal 30 lat temu. Niezależnie od tego, czy mieli rację czy nie, takich decyzji nie podejmuje się, gdy społeczeństwo boi się o swoje życie i zdrowie, a wielu traci pracę i środki do życia. Faktem jest, że mogli tą decyzję o kilka miesięcy odroczyć i to właśnie powinni zrobić. To TK oraz wszyscy ci, którzy na TK naciskali (a mamy podstawy twierdzić, że TK nie jest niezależną jednostką) są winni temu co się teraz dzieje.

   A dziać się będzie. Bo wychodzimy na ulicę mimo, że sami boimy się zdrowie swoje i swoich bliskich. Czy jednak jest to wystarczający argument, by godzić się na obowiązek donoszenia martwej ciąży czy donoszenia ciąży, która skończy się urodzeniem dziecka, które jedyne, co zazna przez swój krótki żywot, to cierpienie. Nazwijcie to, o co walczymy morderstwem – macie do tego prawo. Zastanówcie się jednak nad tym, czy kobiecie oraz jej mężowi nie powinien, tak jak było to dotychczas, być pozostawony wybór? Być pozostawiona ta jakże trudna moralnie decyzja? Czy lepiej żyć ze świadomością, że sprowadziło się na świat dziecko, by pokazać mu jego najgorszą stronę, skoro jedynie ból i cierpienie, czy może lepiej żyć ze świadomością, że oszczędziło się tego dziecku, kosztem własnego sumienia – i dla osób wierzących – miejsca w raju. Otóż to, dylemat jest ogromny, w związku z czym, rozumiem obie strony sporu i sama nie wiem, co zrobiłabym, gdybym miała taki wybór jaki istniał jeszcze przed kilkoma dniami. Wiem jednak, że tego wyboru nikt nie powinien nam odbierać.

   1. Społeczeństwo boi się os woje zdrowie a pni wychodzi w tłumie, gdzie sa osoby bez maseczkę. Niech się pani zastanowi co pisze. Jak się boi, to człowiek się nie naraża. Tych dzieci z tak poważnymi wadami nie jest tak dużo,ale bardziej chodzi im o to, aby mogły sobie zabić dziecko te, którym akurat się przydażyła ciąża młodym dziewczynom, które idą z byle kim lub sobie prowadzą swawolne życie a później są tego konsekwencje. Niech matka urodzi i moze powiedzieć,że nie chce po porodzie widzieć dziecka i oddać od razu do domu dziecka czy zrzec się. To jest postępowanie moralne i uczciwe. Najgorsze jest to,że niektóre pani skandują,że sa katoliczkami.Mnie było by się wstyd przyznać,że ktoś jest katoliczką i zabije dziecko swoje.

  1. a co, obserwatorze…wyprowadzasz sie z naszego miasta 😀 jesli tak, to na pewno bedzie mniej glupich ludzi 😉 jako osoba antysystemowa napisze: brawo policja za sluzenie spoleczenstwu, a nie terroryzowanie – jak to wladza by chciala!

  1. ty masz pusty łeb matole!!!…rafałek pozwala na manifestacje i ma dzisiaj ponad 3500 zakażonych w mazowieckim z czego większość w stolycy!!!

   1. do ANONIM: a widziales tych zakazonych? czy tylko z telewizora uslyszales… wiec nie siej telewizyjnej propagandy!!! a od covida, to bardziej raka powinienes sie bac …choc w sumie, dla ciebie to bez roznicy – umrzesz na raka, a w akcie zgonu bedziesz mial covid 🙂

    1. Hahaha jaka korona 🤦‍♀️ grypa jak inne tylko się wcześniej nie badano. Jakby 2 lata temu zrobili testy na grypę też by wychodziły pozytywne wyniki i byłaby pandemia. Korona znika jak rządowi jest wygodnie podczas wyborów i wakacji. Pozdrawiam naiwniaków

    2. DDD – nawiązuję do twojego komentarza z wczorajszej informacji. Dlaczego ty nie umiesz rozmawiać bez ubliżania komuś, co, za skromne słownictwo do merytorycznej dyskusji? Zaraz taki.. owaki. Takim językiem posługują się ci co nie mają innych argumentów. A tak informacyjnie: nie oglądam tvpis, wiadomości i innego badziewia kurskolandii – używając twojego języka – idioto.!

     1. do EUSEBIO: pozwol, ze przytocze twoj komentarz: “(…)A ty siedzisz na d…oopie, jak wychodzisz to grzecznie naciągasz maskę i strugasz wielkiego mentora(…)” – czy piszac o merytorycznej dyskusji, to miales na mysli? pomijam fakt, na podstawie ktorego takie wnioski wyciagnales… ale jak widac, argumenty, to twoja mocna strona! bo widzisz, tak jak napisalem – nie nosze kaganca! uwazam, ze nie powinno byc przymusu!!! boisz sie, to siedz w domu, nos maske, plekse, a nawet kask! ale nie pisz – w moja strone – takich rzeczy 🙂 co do argumentow, to mysle, ze mam ich dosc sporo, wiec staram sie uswiadamiac takich jak ty 😉 zdroowka zycze

 19. “Podobnie jak w niedzielę, nikt z uczestników protestu nie był legitymowany, nikogo nie zatrzymano, nie „posypały się” mandaty.” – równi i równiejsi. Prokuratura powinna ukarać wszystkich decyzyjnych policmajstrów za njedopełnienie obowiązków. Powinna… ale też pewnie schowa głowę w piasek. Państwo “prawa”? Chyba raczej “lewactwa”…?
  Dlaczego oni mogą chodzić bezkarnie, a rolnicy i przedsiębiorcy są karani?!

 20. Nie chodzą do szkoły to włócza się po ulicach…za kilka dni znikną bo będą na kwarantannach a wtedy kto wam pomoże? będziecie miały aborcje ale korona was zniszczy !!!

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Skup aut

Skup, złomowanie samochodów.
Gotówka i umowa od ręki.
Dojazd do klienta.
Wieloletnie doświadczenie i profesjonalizm.

Czytaj więcej »

Carte Blanche

Usługi wykończeniowe,
gładzie, malowanie, kafelkowanie
sufity podwieszane, sufity napinane,
panele podłogowe i ścienne,
montaż drzwi i parapetów.
meble na wymiar.

Czytaj więcej »

Badania prenatalne

Badania Prenatalne NFZ.
Wyliczenie ryzyka możliwości
wystąpienia chorób genetycznych,
wykluczenie wad rozwojowych płodu,
potwierdzenie dobrostanu płodu.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny