To już kolejne zatrzymanie w SRK

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kolejnego pracownika bytomskiego oddziału Spółki Restrukturyzacji Kopalń. To już drugie zatrzymanie w ciągu ostatnich tygodni.

fot. CBA

Funkcjonariusze katowickiej delegatury CBA zatrzymali inspektora nadzoru inwestorskiego w SRK S.A. – Kopalni Węgla Kamiennego „Centrum” Oddział w Bytomiu. Czynności przeprowadzono na Śląsku. Był to efekt kolejnych ustaleń przeprowadzonych w związku z toczącym się postępowaniem dotyczącym korupcyjnego procederu przy udzielaniu zleceń i dokonywaniu odbioru prac budowlanych.

Śledztwo prowadzone jest przez CBA pod nadzorem Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach. Zatrzymana usłyszała zarzuty korupcyjne. Sąd uwzględnił wniosek Prokuratury i zastosował wobec podejrzanej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Na początku grudnia do tej sprawy funkcjonariusze CBA zatrzymali inspektora nadzoru inwestorskiego. Mężczyznę ujęto bezpośrednio po przyjęciu łapówki w kwocie 30 tysięcy złotych.

Przedstawione dotychczas obojgu podejrzanym zarzuty dotyczą przyjęcia ponad 180 tysięcy złotych nienależnych korzyści majątkowych. (źródło: CBA)

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry