To już pewne! Podwyżki dla prezydent i radnych

To już pewne – wzrośnie uposażenie prezydenta miasta Jastrzębie-Zdrój i radnych Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój.

fot. pixabay

W czasie ostatniej sesji miejscy rajcy „pochylili się” nad dwoma projektami uchwał: „w sprawie ustalenia wynagrodzenia Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój” i „w sprawie diet oraz zwrotu kosztów podróży służbowych przysługujących radnym”.

Jak dowiadujemy się w Biurze Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój, pierwsza uchwała została przyjęta przy 19 głosach „za” i 1 głosie „wstrzymującym sie”, druga uchwała – 13 głosów „za”, 2 głosy „przeciw” i 4 głosy „wstrzymujące się”.

Jak teraz będą kształtować się wynagrodzenia prezydenta i jastrzębskich radnych?

„Wynagrodzenie Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój po przyjęciu uchwały będzie wynosić 18 576 zł brutto. Wysokość diety przewodniczącego Rady Miasta po podwyżce wynosi 3.060,00 zł. Wysokość diety wiceprzewodniczącego Rady Miasta po podwyżce wynosi 2.740,00 zł. Wysokość diety przewodniczącego komisji RM po podwyżce wynosi 2.740,00 zł. Wysokość diety zastępcy przewodniczącego komisji RM po podwyżce wynosi 2.420,00 zł. Wysokość diety radnego po podwyżce wynosi 1.610,00 zł” – informuje podinspektor Łukasz Parylak z Wydziału Informacji, Promocji i Współpracy Zagranicznej.

I jeszcze jedno pytanie, skąd w ogóle pojawił się temat podwyżek?

„Celem podjęcia niniejszej uchwały jest dostosowanie jej zapisów do obecnie obowiązujących przepisów prawnych. 1 listopada 2021 r. weszła w życie ustawa z dnia 17 września 2021 r. o zmianie ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe oraz niektórych innych ustaw. Przedmiotowa uchwała określa wysokość diet radnych Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój oraz zwrot kosztów podróży służbowych przysługujących radnym. Podjęcie przedmiotowej uchwały jest pełni uzasadnione” – czytamy w uzasadnieniu drugiego ze wspomnianych projektów uchwał.

Jak zauważają lokalne media, obie uchwały będą obowiązywać z datą wsteczną od 1 sierpnia, dlatego – między innymi prezydent Annie Hetman – zostaną także wypłacone pieniądze, stanowiące wyrównanie pensji od sierpnia do listopada.

Wpisy na temat “To już pewne! Podwyżki dla prezydent i radnych”

 1. Za to że siedzieli pozamykani przed petentami bo covid ,i za to że wybrali skutecznego ,dokładnego i co najważniejsze szybkiego wykonawcę wiaduktu te podwyżki im się po prostu należą i jak widać w tym temacie jednolite zdanie jesteśmy na tak podpisali sami zainteresowani!!!!!

  1. Jastrzębianie

   Trzeba było podnieść ceny wywozu śmieci, żeby była kasa na diety radnych, czym się wykazali, ile powstało dodatkowych miejsc pracy, jak obiecywali w kampanii wyborczej, ilu inwestorów ściągnięto do miasta?

 2. Przepraszam. Ale jeżeli podwyżki dla władzy miejskiej to powinni o tym decydować mieszkańcy czyli podatnicy. A nie radni gdzie sami sobie przyznają je.
  Inna sprawa że „radny” jak to deklarują to funkcja społeczna więc powinien tylko symboliczne opłaty za sprawowany urząd brać.
  Skoro radni dali sobie podwyżkę z naszych pieniędzy. To za każdą rzecz „zawaloną” na poczet miasta czy mieszkańców. Powinni każdemu mieszkańcowi ze swojej puli prywatnej wypłacać symbolicznie po 10zł. Ale każdemu. Wtedy by ich to zabolało i dbali by o to co obiecują!
  Inna sprawa to to że im się już w du… przewraca. Żądają dla siebie wszystkiego łącznie z parkingami darmowymi i przejazdami MZK. Gdzie i tak tego nie używają – chodzi o autobusy.
  A dopilnować głupiego odśnieżania czy zamiatania ulic nie potrafią.
  A pisanie interpelacji w postaci głupot na siebie samych to już norma szczególnie przez jednego pana nieradnego, szefa spółdzielni i byłego sprzedawczyka związkowego z KWK Jastrzębie.

 3. Mieszkańców Jastrzębia jest mniej niż STO TYSIĘCY funkcje powinien piastować Burmistrz ,a nie Prezydent i kasa powinna być inna Burmistrza oraz Radnych

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry