To już prawie 50 zakażonych

fot. JSW

Wśród pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej odnotowano dziś, 9 grudnia, 47 nowych przypadków zakażenia koronawirusem: 1 w Ruchu Borynia, 11 w Ruchu Zofiówka, 11 w KWK Pniówek, 9 w KWK Budryk, 4 w KWK Jastrzębie-Bzie, 2 w Ruchu Knurów, 5 w Ruchu Szczygłowice, 3 w Zakładzie Wsparcia Produkcji oraz 1 w Biurze Zarządu JSW. Od początku epidemii zainfekowanych zostało 6546 pracowników, aktualnie wyzdrowiało 6345 osób. Na kwarantannie przebywa 207 pracowników. (źródło: JSW)

 1. Nie życze nikomu przejścia covida w wersji hard leżałem pod respiratorem i ledwo się wylizałąem a grypę miałem nie raz w życiu nie p….cie że to grypa pacany jedne na obok na łózkach umarły dwie osoby nie udało im się przezyć.

  1. Na pewno zaraz zostaniesz opluty, że pewnie masz konszachty z koncernami farmaceutycznymi, albo jesteś “z tych lekarzy”, co to promują szczepienia dla swojego zysku…
   Każdy ma swój rozum. Są ludzie, którzy wierzą w teorię spiskową dziejów (tak się to dzieje od pokoleń niestety), są ludzie którzy wierzą w … tu zostawię wolne miejsce na domysły…
   Każdy niech przeżyje (o ile mu się uda) dzisiejsze czasy na swój sposób (specjalnie nie piszę “pandemia”, bo dla części społeczeństwa jej nie ma – OK, ukłon do nich).
   Skoro szczepienia powodują łagodniejsze przejście “tej grypy” (o ile – ukłon j.w.) – to niech chętni się szczepią i łagodniej to przejdą. Reszta – wg uznania.
   Ale nie plujcie jadem na pro i anty… Ok, jeszcze jest teoria, że to dla zysku firm farmaceutycznych. OK, możesz się tam przyjąć do pracy, lub kupić ich akcje – zyskasz na tym i Ty. A jeśli nie – to jaki masz na to wpływ?

 2. 50 zakażonych, to również oznacza większość ozdrowieńców, którzy przez następne 6 miesięcy mają wystawiony paszport kowidowy, czyli są wolnymi ludźmi. Ja to bym się chciała znowu zarazić, ale mimo że próbuję, to jakoś nie wychodzi. Miałam rok temu covid i nawet nic nie zauważyłam, oprócz tego, że mi kazali siedzieć przez 14 dni w domu.

 3. dODAĆ JESZCZE RAZ TYLE . A RODZINY TYCH GÓRNIKÓ w w Jastrzebiu jest o wiele więcej zarażonych tylko wiele nie zgłasza się do lekarza i dalej zarażają

  1. Idź sobie sam do tzw. lekarza. Nie mamy już służby zdrowia i dużo ludzi już o tym wie. Umiesz liczyć, licz na siebie. A ten cały covid schowali pod płaszczykiem sezonowej grypy, a ludzie sobie do gardeł skaczą…

 4. Od kilku lat często odwiedzam cmentarz na Okrzei i przeraziło mnie to co tam zobaczyłem przez ostatnie 2 lata. Koniec roku zachęca do podsumowań i chciałem ustalić i porównać ilość zgonów w Jastrzębiu na przestrzeni ostatnich kilku lat, i okazało się to dla mnie nieosiągalne. Ale udało mi się dostać do statystyk krajowych do 2020 r. Skorzystałem z informacji opublikowanych w ZUS i GUS(obie instytucje państwowe) i tu dopiero się dzieje!!! Wg jednych w 2020 r zmarło w Polsce 485259 osób, a wg drugich już tylko 477400 osób. Jak oni liczą tych nieboszczyków skoro GUS zgubił ich aż 7859?!?!?! Przecież to tak jakby w Jastrzębiu zgubić największe osiedle albo nieduże miasteczko. Nie wiem teraz tylko jak policzyć tzw. “nadwymiarowe” zgony, ale w porównaniu ze średnią sprzed lat wychodzi, powiem kolokwialnie, że ponad stan zmarło ok. 70-80 tys. Polaków!!! To z kolei tak jakby w ciągu roku wymazać z mapy całe Jastrzębie!!! Z ZUSowskich statystyk wynika(GUS tego nie podaje), że na Covid zmarło z grubsza licząc ok. połowa(43%) “nadwymiarowych”, a druga połowa to osoby bez Covid, które zapewne nie doczekały się pomocy medycznej bo pozamykano szpitale na wyłączność dla Covidowców. Jakie nasuwają się wnioski? Pierwszy to taki, że państwo rżnie nas nawet na statystykach. A drugi… teraz zadam pytanie kto ma krew tych “nadwymiarowych” zmarłych na rękach? Teraz czekam na hejt od antyszczepionkowców i zwolenników obecnej władzy. Swoją drogą byłoby miło gdyby redakcja ustaliła powyższe dane ale dotyczące mojego miasta.

  1. Kierowca Bombowca

   Tyś głupi i tyle, jeśli wierzysz w coś jak “nadwymiarowe zgony” Czegoś takiego nie ma. Wystarczy wprowadzić głupi przepis ruchu drogowego i ilość zgonów może się znacznie zmienić w porównaniu do poprzednich lat i nie trzeba tu zwalać wszystko na covida, czy opiekę zdrowotną. Sugerowanie się statystykami ZUS i GUS to też głupota. Mnóstwo ludzi z mojego otoczenia w tym ja, nie wzięliśmy nawet udziału w spisie powszechnym, a ZUS to jedna z największych organizacji okłamująca ludzi. Wyłącz tv i sam zacznij obserwować co się dzieje bo Ci wodę z mózgu zrobią

   1. Może i jestem głupi, zwłaszcza gdy mówi to ktoś bardzo mądry jak Ty. Czy jeżeli brakuje argumentu to zawsze obrzucasz innych inwektywami? Odpowiem ci tak. Ja posługuję się oficjalnymi danymi(ze strony internetowej ZUS i GUS, a nie z TV jak sugerujesz) z ubiegłego roku, bo czymś trzeba się podeprzeć, a Ty chcesz posługiwać się danymi z “obserwacji tego co się dzieje”? No to wyjaśnij mi co się dzieje. Pomijam fakt, że dwie instytucje państwowe podają dość rozbieżne dane, co zresztą sam chyba zauważyłeś. Mówisz coś o tegorocznym spisie powszechnym, który do liczby zgonów ma się nijak, bo nieboszczyk mógłby w takim spisie wziąć udział jedynie w sposób spirytystyczny. Swoją drogą kompletnie nie rozumiem(bo jestem przecież głupi) co ma wspólnego ruch drogowy do zwiększonej liczby zgonów(w porównaniu do średniej sprzed Covid). Chcesz powiedzieć, że śmiertelność na drogach w 2020 r zwiększyła się 10-ciokrotnie bo zmienimy przepisy drogowe w latach następnych? I teraz odpowiedz na pytanie, ale konkretnie nie powołując się na np. zmiany w ruchu drogowym. Jak wytłumaczyć średnią umieralność do 2019 r. na poziomie ok. 400-410 tys/rok z umieralnością rzędu ok. 480 tys. w 2020 r.? Ciekaw jestem Twoich argumentów i tego do której grupy hejterów się zaliczasz.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?