To prawda! Miasto rozda nasiona!

„Tegoroczne obchody Dnia Ziemi to nie tylko zaplanowane na 10 maja wspólne sadzenie drzew. W ramach akcji ‘Weź się zazieleń!’ chcemy zachęcić wszystkich jastrzębian do wysiewania własnych łąk kwietnych. Mamy dla Was ponad 100 torebek z nasionami” – donoszą magistraccy urzędnicy.

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

„Łąki są nie tylko piękne. Poza walorami estetycznymi dają też korzyści ekologiczne i ekonomiczne. Są schronieniem dla owadów zapylających, sprzyjają utrzymaniu bioróżnorodności i… pomagają oszczędzać wodę i zapobiegać suszy. Zatrzymują wodę, a potem uwalniają ją do gruntu” – dowiadujemy się.

„Aby otrzymać jedną z torebek z nasionami zapraszamy w czwartek, 22 kwietnia, od godziny 12.00 pod Bibliotekę Główną. Do rozdania jest ponad 100 paczuszek z mieszanką jednorocznych kwiatów” – pada na koniec.

Jak zasiać własną łąkę?

W torebkach znajdziecie mieszankę roślin jednorocznych, kwitnących już po kilku tygodniach od wysiewu. W jej skład wchodzą: nagietek lekarski, aster chiński, dimorfoteka, pozłotka, maczek kalifornijski, gailardia nadobra, suchołuska, porcelanka, lepnica pnąca, aksamitka rozpierzchła, aksamitka wąskolistna, nasturcja i cynia meksykańska.

Nasiona można wysiewać wprost do gruntu, w rzędy oddalone od siebie o około 30 centymetrów, w rzędzie po kilka sztuk co około 20 centymetrów. Kwiaty lubią średnio żyzną glebę i słońce. Podlewanie jest szczególnie ważne w pierwszych tygodniach od wysiewu. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

Wpisy na temat “To prawda! Miasto rozda nasiona!”

  1. Śmiechu warte, w tamtym roku było widać dokładnie w całym mieście te łąki kwiatowe!!!! Jastrzębie porośnięte chaszczami prawie całe lato,a widok po wycięciu tych zgnilych łąk pod koniec lata BEZCENNY, dawne trawniki wyglądały jak pole przez które przeszły dziki.

    1. Łąki nie tylko piękne dają też korzyści ekologiczne- gamonie z bunkra zapomnieli dodać są schronieniem dla armii KLESZCZY,tak więc Jastrzębianie zakładajcie łąki BOLERIOZA to nic takiego

    2. Byłem wziąłem sobie paczuszkę nasion, ale najlepsze jest to, że w kolejce po nasionka spotkałem kolegę z pracy, co mieszka w Świerklanach!!! Czyli SRBowcy zaatakowali wyśmiewane Jastrzębie.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?