“To sprawa życia i śmierci…”

Dzień po ogłoszeniu pogotowia strajkowego przez Międzyzakładowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy Regionu Śląsko-Dąbrowskiego taką samą decyzję podjęły centrale związkowe funkcjonujące w Polskiej Grupie Górniczej. Opublikowały również specjalny komunikat, wzywając górników do „stawienia czynnego oporu” wobec wymuszonej przez Unię Europejską próby przyspieszenia likwidacji polskiego sektora wydobywczego.

„Jeśli nie stawimy czynnego oporu – jak pięć lat temu – nasze miejsca pracy wkrótce przestaną istnieć, bo nikt się z nami nie będzie liczył. To sprawa ‘życia i śmierci’…”

Według strony społecznej zła sytuacja branży i samej PGG spowodowana jest głównie importem energii elektrycznej, importem węgla oraz tym, że koncerny energetyczne przestały odbierać zakontraktowany wcześniej surowiec, który wydobyły kopalnie należące do PGG. W komunikacie wskazano na dodatkowy czynnik o charakterze politycznym, jakim ma być podporządkowanie się rządu „polityce klimatycznej” Brukseli.

Ostatni akapit wspomnianego komunikatu ma formę apelu skierowanego do górników.

„Jeśli nie stawimy czynnego oporu – jak pięć lat temu – nasze miejsca pracy wkrótce przestaną istnieć, bo nikt się z nami nie będzie liczył. To sprawa ‘życia i śmierci’. Albo pokażemy rządzącym, że nie zgadzamy się na ich politykę całkowitej uległości wobec Unii Europejskiej, albo w ciągu kilkunastu lat spełni się scenariusz najgorszy: scenariusz Śląska bez kopalń, bez firm kooperujących z kopalniami, z olbrzymim bezrobociem. Dziś znów musimy być razem. Od tego, jak się zachowamy, zależy nasza przyszłość!” – podsumowali podpisani pod dokumentem przedstawiciele trzynastu organizacji zrzeszających pracowników kopalń i zakładów PGG. (źródło: Solidarność Górnicza)

Wpisy na temat ““To sprawa życia i śmierci…””

  1. Dżordż Lowerboj

    Sprywatyzować, albo jeszcze lepiej zlikwidować i zaorać. Na terenach pokopalnianych zbudować muzea i parki rekreacyjne. Matka natura będzie szczęśliwsza.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Badania prenatalne

Badania Prenatalne NFZ.
Wyliczenie ryzyka możliwości
wystąpienia chorób genetycznych,
wykluczenie wad rozwojowych płodu,
potwierdzenie dobrostanu płodu.

Czytaj więcej »

Skup aut

Skup, złomowanie samochodów.
Gotówka i umowa od ręki.
Dojazd do klienta.
Wieloletnie doświadczenie i profesjonalizm.

Czytaj więcej »

Carte Blanche

Usługi wykończeniowe,
gładzie, malowanie, kafelkowanie
sufity podwieszane, sufity napinane,
panele podłogowe i ścienne,
montaż drzwi i parapetów.
meble na wymiar.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny