“Tornado Ruptawa” reaktywacja!

Od kilku dobrych lat czekaliśmy na taką serię. Piłkarze Granicy Ruptawa wygrali w sobotę trzecie spotkanie z rzędu, ale nie sam fakt zwycięstwa budzi tu podziw, ale jego rozmiary. Podopieczni Tomasza Ciemięgi roznieśli bowiem na Estadio de Libowiec MKS 32 Radziejów aż 7:1, a to oznacza, że w ostatnich trzech meczach drużyna Granicy zdobyła – uwaga – osiemnaście bramek! Dzięki temu Ruptawa znalazła się tuż za plecami ekip znajdujących się na lokatach premiowanych awansem do wiosennej “grupy mistrzowskiej”.

Na początku sezonu Granica niespodziewanie straciła punkty z Radziejowem, stąd też nie potrzebowała dodatkowych bodźców mobilizacyjnych. Strzelaninę rozpoczął w 22. minucie Dawid Ceremon, a zakończył ją w 89. i 90. minucie wprowadzony chwilę wcześniej na murawę Patryk Porębny, dobijając gości szóstym i siódmym trafieniem. Pozostałe gole zapisali na swoje konta Krzysztof Konopacki, Dawid Płatkiewicz i Wiktor Kapturski.

W kolejnym spotkaniu Granica zmierzy się na wyjeździe z Gwiazdą Skrzyszów, a następnie podejmie Fortecę Świerklany. Te pojedynki mogą zadecydować o tym, czy podopieczni dawnego kapitana GKS Jastrzębie zdołają zmieścić się nad kreską i tym samym walczyć wiosną o powrót do IV ligi.

3 października 2020, Ruptawa, 16:00
Granica Ruptawa – MKS 32 Radziejów 7:1
Bramki: Konopacki 26, 52, Porębny 89, 90, Ceremon 22, Płatkiewicz 49, Kapturski 78 – Sobala 67

Granica Ruptawa: Promny – Babisz, Kowal, Kiełkowski, Płatkiewicz (60. Syrek) – Tasior (75. Jaśko), Pańta (85. Porębny), Konopacki (80. Wacławczyk), Kiełkowski, Miąsko – Ceremon, Kapturski.

Źródło: laczynaspilka.pl