Tragedia na trasie Rajdu Śląska

Minuta ciszy ku pamięci tragicznie Zmarłej pilotki (fot. materiały prasowe Rajdu Śląska)

Jastrzębscy kibice sportów motorowych mieli nadzieję na rajdowe emocje związane z przejazdem załóg uczestniczących w Rajdzie Śląska. Niestety, 11 września 2021 roku pozostanie czarnym dniem w historii tej imprezy. Na trasie odcinka specjalnego nr cztery w Chybiu w efekcie nieszczęśliwego wypadku zginęła pilotka rajdowa Agnieszka Pyra, która startowała w zawodach wraz z mężem Tomaszem…

W związku z tą sytuacją organizatorzy postanowili przerwać rajd. Za ostateczne uznane zostały wyniki po czterech odcinkach specjalnych, a zatem zwycięstwo w cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski odnieśli prowadzący wówczas w klasyfikacji jedni z faworytów – Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk (Skoda Fabia Rally2 Evo).

Na dwunastej pozycji finiszował natomiast Zbigniew Gabryś, którego pilotował jastrzębianin Krzysztof Janik. Nasza załoga na pokładzie Volkswagena Polo GTI straciła do zwycięzców na czterech OS-ach nieco ponad minutę.

Dodajmy, że w tym roku rajdowcy ostatecznie nie zmierzyli się z trasami w Bziu i Ruptawie. Pierwszy z odcinków specjalnych w Jastrzębiu-Zdroju nie doszedł do skutku o zaplanowanej godzinie z powodów niezależnych od organizatorów (wymagana przepisami opieka medyczna otrzymała nagłe wezwanie), natomiast potem doszło do tragedii w Chybiu, po której przerwano zawody.

Rajd Śląska zakończył się minutą ciszy pod Stadionem Śląskim ku pamięci tragicznie Zmarłej pilotki…

  1. nigdy więcej żadnych wyścigów po Bziu i Pielgrzymowicach wąskimi drogami ….pomiedzy domami co to ma ku….wa być ??? Niebezpieczeństwo na każdym zakręcie ..przez cały dzień nie mozna sie ruszyć

    1. Mieszkańcy Bzia, Ruptawej i Pielgrzymowic na naszych stronach walczyli z tym od lat i nic nie wskórali.
      Trzeba było tragedii żeby coś do durnych organizatorów dotarło.

      Kondolencje dla rodziny.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?