Trochę szczęścia nie zaszkodzi!

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie zainkasowali dwa cenne punkty w domowym starciu z Podhalem Nowy Targ, które zostało rozegrane na Jastorze we wtorkowy wieczór. Gdybyśmy po dwóch tercjac znali ostateczny wynik, zapewne mówilibyśmy o stracie oczka. Jednak przebieg trzeciej odsłony, w której goście zdołali doprowadzić do remisu i parokrotnie byli o włos od zwycięskiego gola, każe nam szanować tę zdobycz starciu z mocnym przeciwnikiem.

W pierwszej i drugiej tercji oglądaliśmy po jednej bramce dla JKH GKS. Wynik otworzył w 16. minucie przy grze w przewadze Arkadiusz Kostek, który strzałem z bliska na raty pokonał białoruskiego golkipera Igora Brykuna. Z kolei druga bramka dla gospodarzy padła już w setnej sekundzie drugiej tercji, a jej autorem był szarżujący prawym skrzydłem Martin Kasperlik.

Niestety pewne prowadzenie, zdobyte podczas dwóch gier w przewagach, nieco uśpiło jastrzębian. Lider niepotrzebnie oddał inicjatywę gościom, którzy w końcówce drugiej odsłony przynajmniej raz powinni byli pokonać Patrika Nechvatala. Naszemu bramkarzowi dopisało jednak nieco szczęścia, bowiem najpierw do całkowicie odsłoniętej bramki nie trafił z metra Mateusz Bepierszcz, a następnie słupek obił Timo Hiltunen.

Co się odwlecze, to nie uciecze. W trzeciej tercji podopieczni Roberta Kalabera zagrali nieco słabiej, co Podhale wykorzystało doprowadzając do wyrównania golami Mateusza Bepierszcza (udana rehabilitacja) i 21-letniego Jakuba Worwy. Trzeba przyznać, że JKH GKS mógł mówić o sporym szczęściu, że świetnie dysponowany Patrik Nechvatal skapitulował tylko dwa razy. Ostatecznie skończyło się na remisie 2:2, a to oznaczało dogrywkę.

Niestety dla gości, pod koniec trzeciej tercji błąd popełnił wspomniany Worwa, który trafię na ławkę kar. Mimo nieudanej końcówki jastrzębianie nie złamali się i od początku doliczonego czasu gry dążyli do zwycięskiego gola. Stał się on faktem w 53. sekundzie, gdy Marek Hovorka uderzeniem z pierwszej poprawił strzał z dystansu Macieja Urbanowicza.

Zwycięstwo nad Podhalem pozwala jastrzębianom w spokoju przygotowywać się do najbliższychy wyjazdowych starć w Sanoku i Katowicach. Potem trzykrotni zdobywcy Pucharu Polski postarają się… wywalczyć to trofeum po raz czwarty.

26 stycznia 2021, Jastrzębie-Zdrój, 18:00
JKH GKS Jastrzębie – Podhale Nowy Targ 3:2 d. (1:0, 1:0, 0:2, d. 1:0)
1:0 Kostek (Rac, Phillips) 15:56 5/4
2:0 Kasperlik (Sevcenko, Rac) 21:40 5/4
2:1 Bepierszcz (Vachovec) 40:19 5/4
2:2 Worwa (Neupauer, Gajor) 49:58
3:2 Hovorka (Urbanowicz, Bryk) 60:53 4/3

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal – Górny, Bryk, Hovorka, Urbanowicz, Paś – Kostek, Sevcenko, Phillips, Rac, Kasperlik – Horzelski, Jass, Wróbel, Sołtys, Wałęga – Matusik, Michałowski, Ł. Nalewajka, Jarosz, R. Nalewajka.