Trójka “w plecy” w Nowym Sączu

Nie udało się piłkarzom GieKSy podtrzymać zwycięskiej passy i w zaległym, przedostatnim meczu w rundzie jesiennej zdobyć choćby punktu w Nowym Sączu. Szczególnie niepokoi przebieg pojedynku z miejscową Sandecją, który był widowiskiem dość jednostronnym. Czy był to efekt braku Farida Alego lub też niepewnych interwencji Mariusza Pawełka? To już pozostawiamy do analizy naszemu sztabowi trenerskiemu. Faktem jest, że porażka w Nowym Sączu nie pomoże ekipie z Harcerskiej w zapracowaniu na zimowy spokój. W sobotę nasz zespół zagra w Rzeszowie i obyśmy po tym meczu mieli lepsze nastroje.

O pierwszej połowie w naszym wykonaniu nie da się powiedzieć wiele dobrego. Podopieczni Dariusza Dudka szybko objęli prowadzenie, gdy strzałem po ziemi zza pola karnego zaskoczył Pawełka Chorwat Damir Sovsić. W 34. minucie gospodarze podwyższyli na 2:0 – wówczas to naszą obronę nieco ośmieszył prostym zwodem Damian Chmiel. Dopiero po przerwie GieKSa zdołała dojść do głosu, ale jedną poprzeczką z 56. minuty nie dało się wygrać na terenie będących ostatnio w gazie kolegów Macieja Małkowskiego. Na finiszu zawodów gości dobił jeszcze Michał Walski i tym samym najwyższa wyjazdowa porażka jastrzębian w tym sezonie stała się faktem. Co ciekawe, dla Sandecji było to… pierwsze domowe zwycięstwo tej jesieni.

Tym samym coraz bardziej krystalizuje nam się grupa drużyn, która będzie wiosną walczyła o uniknięcie ostatniej, spadkowej lokaty. Obecnie zajmuje ją Resovia, z którą GieKSa będzie kończyć tę rundę oraz cały sezon.

9 grudnia 2020, Nowy Sącz, 13:00
Sandecja Nowy Sącz – GKS Jastrzębie 3:0 (2:0)
Bramki: Sovsić 6, Chmiel 34, Walski 87

GKS Jastrzębie: Pawełek – Kulawiak, Szcześniak, Bondarenko, Zalewski (46. Słodowy) – Apolinarski, Bielak (69. Sokół), Mróz, Feruga (61. Zejdler), Jadach (69. Skórecki) – Rumin.

1. Walkower ha ha

A tak chcieli bez gry wyłudzić 3 pkt walkowerem. PZPN się nie zgodził, mecz mysiał zostać rozegrany i słabiutka Sandecja pokazała wyłudzaczom, na jakim poziomie jest obecnie GKS.

1. Ktoś – za te wyniki sportowe, poziom gry, pozycję w tabeli, i postawione cele odpowiada. Proszę dobrze przepracować zimę, dokonać wzmocnień. Zrobić więcej niż można. Proszę także patrzeć rok, dwa do przodu. Więcej nie będę się rozpisywał przez szacunek do klubu. Ale moja (i chyba nie tylko) cierpliwość pomału dobiega końca.