Trudny powrót do ekstraklasy

Radość z awansu była wielka, ale w ekstraklasie na razie nie ma powodów do radości..

Tenisistki stołowe JKTS Jastrzębie rozpoczęły ligowy sezon 2020/2021, w którym po raz pierwszy od dwóch dekad mają okazję występować w ekstraklasie. Niestety, ekipa z Omegi nie zaliczy inauguracji do udanych, bowiem w dwóch premierowych kolejkach musiała uznać wyższość kolejno KU AZS UE Wrocław oraz SKTS Sochaczew.

W piątkowy wieczór we Wrocławiu młode jastrzębianki nie ugrały nawet seta, a najniższą porażkę poniosła w starciu z Anną Węgrzyn pozyskana latem przez JKTS Angelika Janik. W niedzielę przy Harcerskiej z SKTS Sochaczew nasze tenisistki również przegrały 0:3, przy czym tym razem po secie rywalkom urwały Julia Bartoszek i Anna Kubiak.

Kolejne spotkanie nasze zawodniczki rozegrają już w najbliższą środę, podejmując w przeniesionym z późniejszego terminu spotkaniu Siarkę Tarnobrzeg.

25 września 2020, Wrocław, 17:00
KU AZS UE Wrocław – JKTS Jastrzębie 3:0
Bajor – Bartoszek 3:0, K. Węgrzyn – A. Paszek 3:0, A. Węgrzyn – Janik 3:0

27 września 2020, Jastrzębie-Zdrój, 16:00
JKTS Jastrzębie – SKTS Sochaczew 0:3
Bartoszek – Sikorska 1:3, A. Paszek – Ciobanu 0:3, Kubiak – Łuczakowska 1:3

Źródło: pzts.pl