Trzej Afgańczycy pod naczepą ciężarówki

fot. ŚOSG Racibórz

Kilka dni temu policjanci z pobliskich Pawłowic poinformowali Straż Graniczną o trzech cudzoziemcach ujawnionych na terenie agencji celnej w Warszowicach. Przybyli na miejsce zdarzenia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej ustalili, że mężczyźni to prawdopodobnie obywatele Afganistanu, którzy wjechali do Polski ukryci pod naczepą bułgarskiego samochodu ciężarowego. Żaden z nich nie posiadał dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu na terytorium RP, w związku z czym zostali oni zatrzymani. Podczas prowadzonych czynności wyjaśniających, w obecności tłumacza, potwierdzono afgańskie obywatelstwo i dane osobowe zatrzymanych mężczyzn.

W związku z popełnieniem przestępstwa polegającego na nielegalnym przekroczeniu granicy z Czech do Polski przy użyciu podstępu, wobec Afgańczyków wszczęto postępowanie karne. Cudzoziemcy przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu i złożyli wyjaśnienia, a następnie poddali się karze uzgodnionej z prokuratorem Prokuratury Rejonowej w Cieszynie.

Funkcjonariusze z PSG w Bielsku-Białej prowadzą czynności zmierzające do przekazania wszystkich cudzoziemców do Rumunii w ramach tak zwanej procedury dublińskiej. Do tego czasu, na podstawie decyzji sądu, obcokrajowcy będą przebywać w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców. (źródło: Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu)

Wpisy na temat “Trzej Afgańczycy pod naczepą ciężarówki”

        1. Ty wszędzie i pod każdym reportażem piszesz pierdoły takie że wielu one wkurzają.
          A jeśli chodzi o nudę to proponuję poczytaj jakąś książkę, obejrzyj film lub idź na spacer wszystkim to poprawi humor i polepszy zdrowie ,ale nie pisz durnych, kretyńskich komentarzy pod wszystkim co napiszą w Jasnecie 🙂

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry