Trzy promile i “dubeltowy” zakaz…

W czwartek, 14 stycznia, około godziny 3.50 dyżurny jastrzębskiej komendy odebrał telefon od pracownicy jednej ze stacji benzynowej, że podejrzewa, iż jeden z klientów może być nietrzeźwy. Na miejsce natychmiast skierowano patrol jastrzębskiej „drogówki”.

fot. archiwum

Jak relacjonowała zgłaszająca, mężczyzna nie mógł utrzymać się na nogach, zaś wchodząc do środka chwiejnym krokiem, upuścił kluczyki do pojazdu. Kobieta natychmiast zareagowała, zabrała kluczyki kierującemu i powiadomiła policję. Mundurowi po przyjeździe na miejsce ustalili, że pojazdem kierował 51-letni jastrzębianin. Badanie alkomatem wykazało u mężczyzny… trzy promile alkoholu w organizmie. Jak się szybko okazało, to nie jedynie kłopoty nieodpowiedzialnego kierowcy, gdyż z policyjnej bazy danych wynikało, iż pojazdem kierował pomimo dwukrotnego już orzeczonego zakazu sądowego.

51-latkowi za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz złamanie dwukrotnego sądowego zakazu grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O losie mężczyzny zdecyduje wkrótce sąd. (źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój)

Wpisy na temat “Trzy promile i “dubeltowy” zakaz…”

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?