Tutaj „barbórkę” wypłacą wcześniej

W największej spółce węglowej, czyli Polskiej Grupie Górniczej, tegoroczna nagroda z okazji Dnia Górnika zostanie wypłacona wcześniej. Pieniądze trafią na konta pracowników 30 listopada.

fot. J. Żak

„Barbórka” jest zwykle wypłacana 4 grudnia, ale w tym roku ten termin został przesunięty. Początkowo powodem wcześniejszej wypłaty tak zwanej barbórki miały być kwestie podatkowe. W toku wyjaśnień okazało się jednak, że chodzi o fakt, że 3 i 4 grudnia to dni wolne (sobota i niedziela), dlatego ustalono termin wypłaty tego świadczenia na ostatni dzień listopada.

Przedstawiciele PGG nie podają, ile spółka wyda na wypłatę „barbórki”. Według nieoficjalnych informacji, chodzi o kwotę przekraczającą 300 mln zł. Spółka zatrudnia około 36 tysięcy pracowników.

Wypłata barbórkowa ma wysokość zbliżoną do miesięcznej pensji. Przedstawiciele branży górniczej podkreślają, że nagroda z okazji Dnia Górnika nie jest dodatkową wypłatą, ale częścią górniczej pensji.

Warto przypomnieć, że 30 listopada 1949 roku Rada Ministrów wydała uchwałę o szczególnych uprawnieniach dla górników. Dało to początek Karcie Górnika, w której znajdują się zapisy o wszystkich składowych górniczego wynagrodzenia, między innymi o nagrodzie z okazji Dnia Górnika. (źródło: nettg.pl)

Chcesz skomentować ten tekst? Publikowane będą tylko komentarze bezpośrednio odnoszące się do tej treści

   1. Lepiej o tym nie pisać bo tu sami
    nie życzliwi ludzie, trzabyło iść na kopalnie pracować na dół pracować to byś też dostał
    dostał nagrodę, tyle w temacie ..

  1. Kierowca Bombowca

   Ryle tępe, ale to ty wchodzisz w artykuł, który cię nie interesuje, żeby tylko napisać, że cię nie interesuje.
   Gratulacje bezmózgowia

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry